Na nitrianskej plavárni boli zistené nedostatky

Rekonštrukčné práce pritom boli ukončené minulý rok na jeseň. Súčasné problémy však s nimi údajne nesúvisia.

zdroj: TV Nitrička

Na nitrianskej plavárni aktuálne prebieha plánovaná dvojtýždňová údržba. Sú však náznaky, že mestský kúpeľ potrebuje viac času na úpravy. Na sociálnej sieti sa objavilo video z technickej miestnosti, ktoré poukazuje na viaceré nedostatky, hoci v objekte pred časom prebehla rekonštrukcia.

S opravami sa začalo ešte minulý rok v júni. Stáli takmer 170 tisíc eur. Rekonštrukčné práce boli ukončené v októbri 2019. Po oprave však nastali problémy a mesto podalo reklamáciu. Dnes však radnica podľa hovorcu mesta Nitry Tomáš Holúbeka voči firme, ktorá rekonštrukciu vykonávala, neuplatňuje žiadne reklamácie. „My nemáme momentálne žiadne výhrady k vykonanej investičnej akcii, takže my sme spokojní s tým, ako to firma, ktorá vyhrala súťaž spravila,“ vyjadril sa pre TV Nitrička Tomáš Holúbek.

Podľa mestského poslanca Pavla Obertáša boli drobné nedostatky na povrchu bazéna, resp. plavárne viac-menej odstránené, no pri návšteve technického zariadenia pod bazénom spozoroval iné problémy: „Bolo zistené pretekanie s tým, že voda tam odkvapkáva do nejakých 160-litrových sudov, kde sú dve ponorné čerpadlá, a bolo mi vysvetlené, že problémom je nedostatočné tesnenie nového nerezového žľabu, ktorý bol predmetom rekonštrukcie bazéna, a ten, že technicky nevedia opraviť“.

Vedúci oddelenia športových zariadení Službytu, ktorý kúpeľ spravuje, má iný názor.

Voda vraj preteká cez poškodenú dlažbu a s vykonanou rekonštrukciou to nemá nič spoločné. „Tie priesaky, ktoré momentálne evidujeme s vysokou pravdepodobnosťou sú spôsobené presakovaním vody cez špáry medzi kachličkami, ktoré sú po obvode bazéna, a to by bolo možné vyriešiť jedine kompletnou výmenou tej dlažby a položením novej,“ objasnil vedúci športových zariadení Miloš Dovičovič.

Kamera televízie sa do technickej miestnosti nedostala.

A to ani po niekoľkotýťdňovej žiadosti. Ako dôvod boli uvedené absentujúce ochranné prostriedky a nekompetentnosť návštevy. Informácie teda nebolo možné overiť. Do spomínaných technických miestností po novom nemôžu ísť ani mestskí poslanci. „Zaujímalo by ma, aj ako poslanca, kto vlastne stopercentne skontroluje stav prevedenej zákazky,“ mieni Pavol Obertáš.

Miloš Dovičovič dodal, že ak by sa mesto malo pustiť do naozaj komplexnej rekonštrukcie, mohlo by ísť o finančný objem prekračujúci milión eur, čo podľa jeho názoru nie je v tomto momente efektívne. „To, čo bolo nutné opraviť a čo bolo zadané dodávateľovi, to vykonané bolo a funguje,“ dodal Dovičovič.

Reportáž pripravila TV Nitrička, v spravodajtve si pozrite aj zábery z miesta.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password