Na Nábreží mládeže je v karanténe niekoľko tried

U zamestnanca školy bola zistená nákaza novým koronavírusom.

základnná škola, trieda

Od pondelka 21. septembra je v karanténe niekoľko tried zo ZŠ Nábrežie mládeže. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre u jedného zamestnanca školy ešte 19. septembra zistil laboratórne potvrdený prípad nákazy ochorením COVID-19. Domáca izolácia bola nariadená desiatkam žiakov v čase od 21. do 25. septembra. „Týka sa štyroch tried prvých ročníkov, troch tried druhých ročníkov, siedmich oddelení školského klubu detí vo vedľajšej budove školy a 4. B triedy v hlavnej budove školy,“ potvrdila riaditeľka školy Katarína Vargová.

Epidemiologickým vyšetrením pracovníci RÚVZ zistili príznaky typické pre nový koronavírus ďalším minimálne trom zamestnancom školy.

„Vzájomný kontakt pozitívne testovanej osoby s ďalšími zamestnancami a žiakmi bol vyhodnotený ako priamy úzky kontakt v uzatvorenom vnútornom priestore vo vzdialenosti menšej ako 2 metre a čas dlhší ako 15 minút,“ uviedla riaditeľka RÚVZ v Nitre Katarína Tináková.

Pozitívne testovaný zamestnanec sa podľa riaditeľky školy poslednýkrát kontaktoval so žiakmi a ďalšími zamestnancami v škole 9. septembra. „Ostatní zamestnanci s príznakmi ochorenia boli naposledy v škole 11. septembra,“ uzavrela riaditeľka ZŠ Nábrežie mládeže Katarína Vargová.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password