Na letné horúčavy si ešte počkáme

Aj tretí júnový týždeň sa bude podľa predpovedí držať pod 30-tkami.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Ešte v pondelok to vyzerá, že si užijeme aj slnečné lúče. Cez deň bude polooblačno až oblačno, no miestami až zamračené. Prekvapiť by nás tak nemali ani prehánky, dážď a ojedinele búrky. Denné teploty vystúpia najviac na 23 až 28 stupňov. Fúkať bude prevažne severný vietor s rýchlosťou 10 až 30 km/h, po búrkach prechodne zosilnie.

V utorok oblačnosti pribudne.

V utorok nás podľa Slovenského hydrometeorologického ústava čaká ešte viac oblačnosti, a teda aj prehánky, dážď alebo búrky. Počas dňa bude najviac 22 až 27 stupňov. V noci najmenej 18 až 13 stupňov, v dolinách ojedinele okolo 11 stupňov.

Predpovede hovoria o dusnej strede s najvyššími dennými teplotami 22 – 27 stupňov. Oblačnosť bude na mnohých miestach cez deň sprevádzať dážď, prehánky, prípadne búrky, aj intezívne. Vietor s rýchlosťou 10 – 25 km/h v priebehu dňa zoslabne. V noci sa oblačnosť zmenší, teploty klesnú na 18 až 13 stupňov, v údoliach i menej.

Rovnaké počasie má podľa predpovedí pretrvávať aj po zvyšok týždňa s maximálnymi teplotami cez deň 22 – 26, v noci najmenej 17 až 11 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password