Prednášky boli venované témam základom tvorby filmovej hudby Davida Kollara, Peter Motyčka hovoril o hudobnej publicistike a Ján Sudzina sa v on-line prednáške venoval výhodám a problémom fungujúcej, nezávislej medzinárodnej výmennej vydavateľskej a hudobno-koncertnej činnosti v súčasnosti.
David Kollar je uznávaný hudobník nielen na Slovensku, ale aj vo svete a je nositeľom viacerých významných ocenení za svoju avantgardnú hudobnú tvorbu a filmovú hudbu. Študentov oboznámil so svojimi začiatkami a v diskusii taktiež poukázal na svoju spoluprácu s prominentným hudobníkom a producentom Stevenom Wilsonom V závere prednáške predstavil svoju publikáciu O hudbe a dobe, ktorá pozostáva z rozhovorov so svetovými hudobníkmi, producentmi a publicistami, s ktorými spolupracoval.
Prednáška bola spojená s prezentáciou knihy Dvadsať rokov Hevhetie, ktorá zachytáva príbeh slovenského vydavateľstva, ktoré tento rok oslavuje 20. rokov od založenia.
Peter Motyčka v rámci svojho workshopu hovoril o tom, že hudobná kritika by mala opisovať obsah diela objektívno-subjektívnym spôsobom. „Mala by obsahovať osobný názor, ktorý by však mal byť odborný. Úlohou hudobného publicistu by tak malo byť predostrieť svoj individuálny názor bez presviedčania čitateľov s potrebou získania čitateľov na svoju stranu,“ informuje verejnosť UKF na svojej stránke.
Po skončení prednášok sa v rámci festivalu uskutočnil v nitrianskom klube Music a café jazzrockový koncert Miloša Železňaka s hosťom Júliusom Fujakom.

