Na Kalvárii sa bude upratovať

Dobrovoľný zber odpadkov bude prebiehať aj vďaka podpore grantového programu Mením Moje Mesto.

V súčasnosti v okolí pribúdajú akcie, ktoré sa snažia vyčistiť prírodu od voľne pohodených odpadkov. Jedna z nich bude najbližší víkend 19. októbra prebiehať na nitrianskej Kalvárii. „Odpadky sú všade okolo nás a, žiaľ, neobchádzajú ani pekné miesta nášho mesta. Aj preto sa pár aktívnych ľudí rozhodlo niečo s tým spraviť a v rámci projektu „Kalvária Cup a jaskyne v Nitre“ organizujú dobrovoľný zber odpadu v lokalite Kalvária pod skalami,“ informuje Nitrianska komunitná nadácia, ktorá projekt podporuje.

Dobrovoľný zber komunálneho odpadu bude prebiehať od 10.00 hod. pri Jaskyni Dezidera Horváta, ktorý vertikálnu jaskyňu preskúmal ako amatérsky speleológ.

Lokalita zberu sa nachádza za novo postaveným rodinným domom – zo strany od konečnej zastávky autobusu Rázusova. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia prekladá na 20. prípadne 26. októbra rovnako o 10.00 hodine.

Akcia bude prebiehať v rámci projektu Kalvária cup a jaskyne v Nitre, ktorý v grantovom programe Mením Moje Mesto získal 456 hlasov a 4-tisíc €. Projekt predložila neformálna skupina speleológov a lezcov, ktorí sa v danej lokalite pohybujú. „Úlohou grantu je pomoc s technickým vybavením, vytvorením dočasného zázemia a skladovacích priestorov pre lezeckú akciu a činnosť speleológov, tak ako aj pomoc s likvidáciou odpadu zbieraného v danej lokalite,“ vysvetľujú predkladatelia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password