Na javisko Divadla Andreja Bagara sa po dvojročnej prestávke vráti obľúbený muzikál

Príbeh o Jánovi Pavlovi II. do repertoáru divadla pribudol v roku 2016, odvtedy má za sebou viac ako 90 repríz.

foto: archív TV Nitrička

Predstavenie Povolanie pápež divadlo považuje za divácky mimoriadne úspešné. Muzikál sa na javisko vráti po dvojročnej prestávke. „Predstavenie, ktoré má za sebou viac ako 90 repríz, môžu diváci opäť uvidieť už 10. a 12. septembra,“ uvádza Divadlo Andreja Bagara (DAB).

V aktuálnom obsadení sa objavia aj noví herci, ktorí posilnili umelecký súbor.

„Libreto a texty piesní k pôvodnému slovenskému muzikálu napísal pre DAB Daniel Hevier. Autorom hudby je Gabo Dušík,“ pripomína DAB.

Pripomeňte si muzikál prostredníctvom reportáže Televízie Nitrička

Rada Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre vedu, vzdelanie a kultúru udelila v roku 2018 cenu patróna umelcov Fra Angelico dvom z tvorcov muzikálu – predstaviteľovi pápeža Jána Pavla II. hercovi Jánovi Gallovičovi a básnikovi, prozaikovi, dramatikovi, textárovi a autorovi literatúry pre deti a mládež Danielovi Hevierovi.

„Muzikál Povolanie pápež vzdáva hold veľkému človeku, duchovnému vodcovi, bojovníkovi proti násiliu, slovanskému pápežovi Jánovi Pavlovi II.. Divákovi ponúka veľkolepú scénickú fresku s najvýznamnejšími okamihmi jeho života,“ poznamenáva divadlo, ktoré predstavenie uviedlo premiérou v roku 2016.

Televízia Nitrička

Forgot Password