Na Hlbokej ulici otvorili novú telocvičňu

Takmer po troch rokoch od vyhorenia pôvodnej telocvične sa tu bude opäť športovať.

Na mieste pôvodnej telocvične, ktorá vyhorela v decembri 2016, dnes už stojí nová. Otvorená bude najmä pre žiakov Základnej školy na Cabajskej ulici. „Po pätnástich rokoch túlania sa po rôznych halách a telocvičniach máme konečne miesto, ktoré je dôstojné, krásne, priestranné a som presvedčená o tom, že sem budú naše deti chodiť radi,“ vyjadrila sa riaditeľka Základnej školy na Cabajskej ulici Dana Rapavá. Využívať ju môže aj verejnosť a členovia športových klubov.

Jej priestory sú určené pre kolektívne športy ako futsal, hádzaná, basketbal, florbal a iné.

Stavebné práce na budove športovej haly začali v marci 2018. V septembri boli prerušené z dôvodu námietok vlastníka susednej nehnuteľnosti. „Bol tu spor o tom, či to je alebo nie je rekonštrukcia. Bol tu Štátny stavebný dohľad, pokiaľ viem mesto Nitra dostalo aj nejaké pokuty,“ vysvetlil primátor Nitry Marke Hattas. Po vydaní dodatočného stavebného povolenia pokračovali v marci tohto roku. Stavba bola pred mesiacom skolaudovaná.

Nová telocvičňa stála 909-tisíc eur.

„Som naozaj rád, že máme takúto halu. Je konečne dokončená a bude slúžiť hlavne žiakom základnej školy. Postupne sem prídu ďalšie veci – lavičky, či športové dovybavenie a žiaci sem môžu chodiť plnohodnotne športovať,“ povedal primátor. Hracia plocha má rozmery 20 x 40 metrov. K vybaveniu telocvične patria šatne, toalety a miestnosť pre rozhodcu. „Záujem verejnosti o športovanie v tejto hale bol obrovský, využitie haly mimo školského vyučovania sa na celý rok rozdelilo za pár hodín,“ doplnil viceprimátor Daniel Balko.

Slávnostné otvorenie telocvične prebehlo dnes 15. októbra a štáb našej televízie bol pri tom. Nové športové priestory si tak budete môcť pozrieť aj v spravodajstve TV Nitrička.

Zdroj foto: fb Mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password