Na Fatranskej ulici úradovala falošná finančná zbierka

Podľa zistení bola zbierka v tom čase už ukončená. Jej adresátka o konaní podozrivej osoby nevedela.

fofo ilustračné (pixabay.com)

Nitrianski mestskí policajti začiatkom decembra preverovali oznam o údajne podvodnej finančnej zbierke na Fatranskej ulici. Hliadka sa vybrala na miesto na základe oznámenia svedkyne a vykonala kontrolu spomínanej osoby. Malo ísť o 68-ročnú aktivistku Občianskeho združenia Dúha života pôsobiaceho v Partizánskom.

„Pri kontrole mestskí policajti zistili nesúlad v údajoch i absenciu rôznych potrebných náležitostí v tlačivách, kde, okrem iného, chýbali podpisy i pečiatky príslušných inštitúcií,“ uvádza nitrianska mestská polícia.

Oznamovateľka hliadke na miesto uviedla, že daná zbierka bola ukončená ešte koncom novembra. A adresát zbierky, teda matka chorého dieťaťa o konaní podozrivej osoby nič nevie. „Keďže realizácia finančnej zbierky podozrivej niesla známky podvodného konania a aj oznamovateľka chcela na ženu z Partizánskeho podať trestné oznámenie, mestskí policajti na miesto privolali hliadku policajného zboru,“ vysvetľuje mestská polícia. Aktivistku falošnej zbierky si prevzali príslušníci PZ SR a predviedli ju na výpoveď na obvodné oddelenie.

Na falošné zbierky pred časom upozornili študenti Katedry marketingovej komunikácie UKF v Nitre, na podvodné konanie často upozorňuje aj polícia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password