Na Chrenovej sa so školou rozlúčia vo veľkom

Projekt uspel v grantovom programe Mením moje mesto. Už v sobotu môžete zažiť jedno zo siedmich plánovaných podujatí.

Neformálna skupina občanov s názvom Tormošani pripravuje Rozlúčku so školou. Konať sa bude na jednom z najväčších nitrianskych sídlisk, na Chrenovej.

Zábavné podujatie sa uskutoční v sobotu 27. júna na chrenovskom dopravnom ihrisku.

Pre deti aj rodičov je pripravený zaujímavý program. Podujatie o 14. hodine otvorí ukážka policajnej práce na koňoch, svoje umenie predvedie aj psovod so psíkom a o 16. hodine haciči znázornia záchrannú akciu pri nehode. V pláne je tiež hudobné vystúpenie detských muzikantov i interaktívne divadelné predstavenie pre deti. No a keď zapadne slnko, návštevníkov poteší verejné premietanie filmu. Chýbať nebude ani opekačka. „Ako sme vás informovali, na opekačku máme nachystané špekáčiky a slaninku. Ale v prípade veľkého počtu opekajúcich hladošov, ktorí by nám mohli minúť zásoby, si pre istotu prineste aj svoje dobroty na opekanie,“ informujú organizátori.

Foto: FB Tormošani

Rozlúčka so školou je jeden z desiatich víťazných projektov, ktoré boli podporené v grantovom programe Mením moje mesto.

Organizátori sa s projektom Chrenová žije 2020 umiestnili na treťom mieste. Ich cieľom je spojiť anonymných obyvateľov nitrianskeho sídliska. „Veríme, že náš domov, to nie sú len štyri steny bytu, ale aj dobré vzťahy so susedmi, príjemné okolie a priateľská atmosféra,“ dôvodili predkladatelia projektu. Minulý ročník podľa nich splnil očakávania. Ľudia nadväzovali priateľstvá a vyprofilovala sa aj skupina organizátorov. V tomto roku je naplánovaných sedem podujatí v rôznych častiach Chrenovej, medzi nimi napríklad susedská opekačka, verejné premietanie filmov, tormošanské tekvice, detská olympiáda, veselica nielen pre seniorov i nadchádzajúca rozlúčka so školou.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password