Na Chrenovej sa chystá Dožinková veselica

Tradičná slávnosť ukončenia žatvy je neodmysliteľnou súčasťou leta. Nechajte sa vtiahnuť do atmosféry tradičných osláv, pri ktorej nebude chýbať hudba, tanec a dobrá nálada.

V areáli Dopravného ihriska na Chrenovskej a Lomnickej ulici sa v sobotu 7. septembra uskutoční Dožinková veselica. Organizátorom podujatia je neformálna skupina Tormošani. „Podujatie poriadame v rámci nášho projektu Chrenová žije, v ktorom sme doposiaľ usporiadali Chrenovskú detskú olympiádu a už po piatykrát Chrenovské letné kino pod holým nebom. Projekt Chrenová žije vymysleli pôvodní obyvatelia Chrenovej združení v neformálnej skupine Tormošani. Veselica je pokračovaním nášho projektu,“ informoval Róbert Mikulášik, člen neformálnej skupiny Tormošani.

Projekt „Chrenová žije“ je podporovaný Mestom Nitra v grantovom programe Mením Moje Mesto v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou.

zdroj fotky: fb Dožinková veselica

Cieľom projektu je odstrániť neosobný život sídliska, združovať obyvateľov, aby sa lepšie poznali. Vzbudiť v nich záujem o veci verejné, pričom si oni sami môžu medzi sebou odovzdávať svoje skúsenosti, navzájom sa podporovať a skrášľovať svoje okolie.

„Dožinková veselica je hudobne ladená aj pre skôr narodených, aby sme na nich nezabúdali, keďže doposiaľ naše akcie v projekte boli viac zamerané na mladé rodiny s deťmi a strednú generáciu. Teraz dávame priestor na zábavu aj starším, prevažne pôvodnému obyvateľstvu, ktoré sa tak, dúfajme, aspoň na chvíľu spojí s novým obyvateľstvom,“ uviedol Mikulášik.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny a spoločenský program. Predstaví sa hudobná skupina EF Band, ktorá zaspieva a zahrá nestarnúce žánre. Ďalej na pódiu vystúpi Nitrianska Heligonka, s ktorou si môžu obyvatelia Nitry zaspievať známe pesničky a tiež „ľudovky“. O nočný program sa postará DJ Rado, pripravený hrať podľa želania návštevníkov.

„Predpokladáme, že pri každej hudobnej produkcii návštevníci naberú odvahu a roztancujú dopravné ihrisko. Dožinky a veselica sú aj o dobrom jedle, takže sa bude podávať pravý hovädzí guláš. K dispozícii bude aj stánok a pivom a nealko nápojmi, ako aj vínny stánok s ochutnávkou vín a tradičným burčiakom,“ dodáva Mikulášik.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password