Po Nitre brázdili kone, cap, psy aj srnky

Hliadky mestskej polície sa pri svojej práci nestretávajú len s ľuďmi, ale aj so zvieratami. V ostatných dňoch museli riešiť hneď niekoľko incidentov so zvieratami, ktoré sa zatúlali alebo boli vyhodené.

V jedno skoré ráno prijali na operačné stredisko oznam, že v časti Šúdoľ sa na pozemku pohybuje cudzie zviera. „Po príchode na miesto mestskí policajti zistili, že na pozemku rodinného domu sa nachádza divá srna a vystresovane sa pokúša nájsť cestu von,“ opisuje mestská polícia. Hliadka chcela privolať členov príslušného poľovného združenia, tí však povedali, že stačí srnku vypustiť tak, aby sa nesplašila a nezranila seba alebo iných. Po krátkom čase sa policajtom podarilo nezranenú srnu vypustiť, napokon odbehla medzi stromi do lesa.

Ďalšia srna niekoľko dní dozadu toľko šťastia nemala.

Utopila sa v nezabezpečenej šachte na pozemku vedľa rýchlostnej cesty R1. Polícia kompetentných vyzvala k dostatočnému zabezpečeniu šachty, aby sa podobné situácie nestávali.

Šachta, kde sa utopila srna (zdroj: Mestská polícia Nitra)

Kone s capom na prechádzke.

Hospodárske zvieratá sa zrejme chceli pozrieť do sveta. „V skorých ranných hodinách prijal príslušník na operačnom pracovisku telefonický oznam o tom, že na Rabčekovej ulici pri zbernom dvore sa na verejnom priestranstve nachádzajú tri kone a jeden cap,“ uvádza Mestská polícia v Nitre. Po zistení majiteľa boli bezpečne ustajnené v chovnom objekte na Royovej ulici. Majiteľ bol tiež vyzvaný, aby si chovný priestor lepšie zabezpečil pred prípadným ďalším útekom zvierat.

zdroj: Mestská polícia Nitra

Šteniatka prehodila cez plot a ušla.

„Po príchode na miesto mestskí policajti vykonali pohovor s oznamovateľom, ktorý uviedol, že videl, ako neznáma žena prehodila tri malé šteniatka cez plot domu a odišla preč. Ženu už nestihol zastaviť,“ opisuje polícia. Situácia sa odohrala na Dolnočermánskej ulici. Šteniatka, zrejme krížence čivavy, prešli popod plot a pobehovali po chodníku i po ceste. Na mieste zostali oznamovateľ aj policajti až do príchodu zmluvného veterinára, ktorý napokon psov dočasne prevzal do svojej starostlivosti.

zdroj: Mestská polícia Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password