Na Čermáni pribudli nové stromy

Zopár dobrovoľníkov, chuť pracovať a trávnatá plocha na Čermáni, pri Dúhovom bývaní, zmenila svoj vzhľad.

Na výsadbe sa podieľala aj spoločnosť Liquibox, ktorá spolu s ostatnými vysadila 17 divých čerešní. Ľudí neodradilo ani chladné počasie. „Boli ochotní tu mrznúť a moknúť, bez toho, aby tu niekto z nich býval. Je veľmi pekné vidieť, že ľudia sa nejakým spôsobom spájajú pre dobré veci,“ vyjadril sa k akcii generálny riaditeľ Liquiboxu, Miroslav Učnay.

Lokalitu vybrali v spolupráci s mestom.

Spoločnosť podobnú aktivitu realizuje v Nitre už po druhýkrát. „Teraz ľudia radi niečo spravia, lebo chýba nám sociálny kontakt. Je dobré, že sme vonku, nesedíme v kancelárii. Myslím, že to má úspech,“ dodala účtovníčka spoločnosti, Zuzana Šinkovičová. Zamestnanci Liquiboxu sa okrem spomínanej výsadby venuje aj darovaniu krvi. „Je veľmi dobrá správa, že sú tu podnikatelia, ktorí berú svoje podnikanie vážne a svoje peniaze a energiu venujú aj naspäť do komunít,“ vyjadril sa primátor, Marek Hattas.

Pri výsadbe sa myslelo aj na to, aby mali stromy dostatok vlahy počas celého roka.

Firma pri výsadbe použila špeciálny produkt, ktorý zadržiava prebytočnú dažďovú vodu a následne ju uvoľňuje ku koreňom rastlín. Použité bolo tiež dlhodobo pôsobiace hnojivo, ktoré bude stromy vyživovať počas roka.

Viac sa dozviete z reportáže, ktorú ponúka TV Nitrička https://tvnitricka.sk/vysadili-stromy/

Televízia Nitrička

Forgot Password