Na Borovej ulici sa koronavírus nepotvrdil

Poplach na Borovej ulici v Nitre spustila dcéra muža s potvrdeným ochorením Covid-19, ktorá sa pohybovala ako v obci Hájske, tak aj v Nitre na spomínanej ulici.

Muž z Hájskeho prišiel prednedávnom z Anglicka. V pondelok 6. apríla bol pozitívne testovaný. Kvôli jeho potvrdenému ochoreniu boli tri ulice v Hájskom uzavreté a zaviedli sa prísne bezpečnostné opatrenia. Policajné hliadky tu strážia tri ulice s približne 100 Rómami.

Nedoržiavajú karanténu. Ulice musia strážiť policajné hliadky

Keďže sa dcéra pozitívne testovaného muža z Hájskeho pohybovala po Borovej ulici v Nitre, aj tu prišlo k zavedeniu prísnych opatrení. Regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol o uzavretí rizikovej oblasti. „Hliadkuje sa v 24 hodinových intervaloch bez opustenia priestoru a zabezpečuje sa tak i dodržiavanie karanténnych opatrení  pre 23 obyvateľov, ktorí majú povinnosť domácej karantény,“ informoval hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

RÚVZ následne rozhodlo o testovaní ženy, pre podozrenie na infekciu bol testovaný aj jej partner. Výsledky testov sú v obidvoch prípadoch negatívne.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password