Na autobusovej stanici postavia multifunkčnú budovu

Po rekonštrukcii autobusovej stanice príde na rad aj okolie nástupíšť. Služby pre cestujúcich by mali byť sústredené v novej multifunkčnej budove.

Rekonštrukcia autobusovej stanice bola po štyroch rokoch prác nedávno ukončená. Modernizácia priestorov začala ešte v roku 2015. Opraviť bolo potrebné aj staré vodojemy a elektrické vedenie. Plánovaná modernizácia sa tak o určitý čas predĺžila. „Pri niektorých projektoch sa jednoducho vyskytnú problémy. Je to normálna súčasť života a ja to rešpektujem a som veľmi rád, že mestskú hromadnú dopravu už máme v takomto stave a že autobusová stanica tu funguje,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Celková cena rekonštrukcie sa vyšplhala na viac ako 2 milióny eur.

Rekonštrukciou by malo prejsť aj okolie stanice a predajné stánky v blízkosti nástupíšť. Pozemky, na ktorých stoja, mesto už odpredalo do súkromného vlastníctva. Novým majiteľom pozemkov je stavebná spoločnosť Megaspol. „Rokujeme aj so súkromníkmi, ktorí majú okolité pozemky, aby sme autobusovú stanicu dobudovali ešte o ďalšie služby,“ vyjadril sa primátor.

Stánky by mala nahradiť nová multifunkčná budova.

V budove by mali byť sústredné všetky potrebné služby, ktoré cestujúci bežne využívajú. „V prvom rade to bude servis, ktorý bude zabezpečovať dispečing, čakáreň, pre cestujúcich budú tu nejaké reštauračné zariadenia, úschovňa a tak ďalej,“ oznámil Juraj Kusy, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Nitra. V budove by sa mali okrem spomínaných prevádzok nachádzať aj lekáreň, predaj lístkov či sociálne zariadenia. V prípade vydania všetkých potrebných povolení, výstavba multifunkčných priestorov začne v lete v roku 2020.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password