Na Agrokomplex sa vracia Burza exotov. Farmárske trhy zatiaľ zostávajú zrušené

Pre pravidelných aj občasných návštevníkov nitrianskeho Agrokomplexu je tu dobrá správa. Regionálny úrad verejného zdravotníctva povolil organizovanie Burzy exotov. Keďže zatiaľ nie je povolený predaj potravinárskeho tovaru, Farmárske trhy sú naďalej do odvolania zrušené.

Každá štvrtá nedeľa bude patriť burze exotov, hydiny, králikov, holubov a doplnkového tovaru pre chovateľov.

Prvá sa bude konať 30. mája, ďalšie 27. júna a 25. júla. „Burza je určená pre predaj týchto druhov zvierat: exotické a okrasné vtáctvo, holuby, hydina, králiky, drobné hlodavce, terárijné zvieratá, akváriové ryby, kožušinové zvieratá (fretka, farmová líška, medvedík čistotný, norka, nutria, činčila),“ pripomína Agrokomplex.

V pavilóne N nájdete exotické, okrasné vtáctvo a výkupcov vtákov, akváriové ryby, terárijné zvieratá a drobné hlodavce. Pavilón G je určený pre hydinu, holuby, králiky a kožušinové zvieratá. Pavilón M5 je určený pre predajcov doplnkového sortimentu pre chovateľov. Pred pandémiou sa burzy každý mesiac zúčastňovalo približne 5 až 6 tisíc návštevníkov zo Slovenska, ale aj Čiech, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Belgicka, Bulharska.

Burza je pre verejnosť otvorená od 06.00 do 10.00 hod. Návštevníci vstupujú cez bránu B2, B3 a cez pokladňu pri pavilóne G.

foto ilustračné (pixabay.com)

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password