Muž v afekte udieral do zaparkovaných áut a zastávky. Údery sa ušli aj policajtovi

Na výzvy policajtov nereagoval a z miesta sa pokúsil ujsť.

Foto ilustračná: unsplash.com

Chrenovou sa nedávno ozývali výkriky a údery, muž v strednom veku si tu svoje pocity ventiloval fyzickým narážaním do zaparkovaných áut. Na vykrikujúceho muža nitriansku mestskú políciu ústne upozornili občania.

Hliadka ho našla pri autobusovej zastávke na Výstavnej ulici. Jej výzvy ignoroval.

Policajti muža v afekte žiadali, aby sa upokojil a predložil im doklady, on však na ich žiadosti nereagoval. „Jeho emócie a iracionálne negatívne konanie skokovo eskalovali až do afektívnej reakcie smerom k príslušníkovi mestskej polície. Toho začal fyzicky napádať so zaťatými päsťami a niekoľkokrát ho udrel do oblasti ramena a trupu,“ uvádza mestská polícia.

Začal tiež vrážať do sklenenej výplne zastávky. Hrozilo, že okrem poškodenia majetku zraní seba alebo aj prítomných policajtov. Tí preto museli použiť miernejšie hmaty a chvaty. Keďže sa snažil z miesta ujsť, hliadka ho napokon spacifikovali až s použitím pút.

„Po obhliadke miesta, kde sa zadržaný muž pohyboval, mestskí policajti našli telefón s dokladom totožnosti, ktorý patril zadržanému štyridsaťštyriročnému občanovi z obce Ivanka pri Nitre,“ informovala mestská polícia, ktorá muža odviedla na najbližší útvar policajného zboru, kde nasledovali ďalšie objasňovacie procesy jeho správania.

Televízia Nitrička

Forgot Password