Muž ukrýval v spodnej bielizni skúmavku s „čistým“ močom

Zadržaný muž sa pokúsil oklamať príslušníkov policajného zboru zámenou biologického materiálu. Tí však jeho úmysly odhalili.

Osudným sa mužovi stalo použitie mobilného telefónu počas jazdy. Diaľniční policajti z Nitry Selenec ho preto na rýchlostnej ceste R1 zastavili a vyzvali k predloženiu dokladov.

Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre, vodič sa správal nervózne a roztržito.

„Keď otvoril prednú priehradku, aby vybral doklady, tak mu odtiaľ vypadlo vrecko s hnedou kryštalickou látkou, ktoré sa snažil ukryť v dlani. Následne ho však policajtom dobrovoľne vydal,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Dychová skúška na alkohol ukázala negatívny výsledok, preto policajti muža vyzvali, aby sa podrobil odberu moču a krvi, či nie je pod vplyvom inej návykovej látky.

„V nemocnici sa však vodič pokúsil oklamať policajtov a namiesto skúmavky s močom im podal skúmavku s neznámou priesvitnou látkou, ktorú mal pravdepodobne v spodnej bielizni pripravenú na takúto príležitosť. Policajti mali podozrenie, že obsah skúmavky nie je v poriadku a vyzvali ho, aby im odovzdal vzorku s močom. Z vyšetrenia biologického materiálu vyšiel výsledok, že je pozitívny na metamfetamín a amfetamín,“ uviedlo krajské riaditeľstvo.

Mužovi bol zadržaný vodičský preukaz a predvedený bol na obvodné oddelenie z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password