Muž tvrdil, že ho prenasledujú osoby a chcú ho odstrániť

Počas minulého týždňa riešila v noci mestská polícia prípad muža, ktorý sa pohyboval po ulici P. Benického. Chlapík zvonil a klopal na dvere domov a žiadal ľudí o pomoc.

Príslušníci mestskej polície našli na spomínanej ulici 27-ročného muža z Nitry. Mladík im splašene tvrdil, že vidí vo svojej blízkosti osoby, ktorého ho prenasledujú a chcú ho zabiť. Avšak v jeho blízkosti sa okrem neho a polície nikto nenachádzal. „Po chvíľke rozhovoru muž začal aj mestských policajtov považovať za osoby, ktoré ho chcú odstrániť, začal si kryť hlavu, staval sa do bojového postoja a neskôr začal bezmyšlienkovito behať po ulici,“ píše sa na stránke Mestskej polície v Nitre.

Jeho správanie nasvedčovalo tomu, že trpí nejakou psychickou poruchou. Hliadka sa preto rozhodla privolať na miesto sanitku RZP. Muž trpel paranoickými prejavmi a agresívne sa správal. Záchranári preto požiadali políciu o pomoc s prevezením tohto muža. Počas prevozu až do hospitalizácie na psychiatrii v nemocnici bol v sanitke prítomný vždy minimálne jeden pracovník mestskej polície.

foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password