Multifunkčné ihriská v Nitre prešli opravou

Nitra má v správe Službytu 6 multifunkčných ihrísk, 5 z nich sa dočkalo opravy. O dva dni našli na jednom z nich vylomené dvierka.

Ihriská počas rokov slúžili verejnosti, čo sa podpísalo aj na ich opotrebovaní. Bežné údržbárske práce Službytu už podľa vyjadrenia radnice nestačilo, preto boli na väčšie opravy privolané špecializované firmy.

Ide o ihriská na Chrenovej, na Kyneku, na Dieloch, v Párovských Hájoch a v Janíkovciach. Celková suma opráv sa vyšplhala na 54-tisíc eur bez DPH.

„Síce neskôr, ako by sme si želali my aj užívatelia multifunkčných ihrísk, ale predsa sa konečne podarilo výrazným spôsobom vylepšiť ich. Čas, no aj vandalské správanie niektorých návštevníkov spôsobili výrazné opotrebovanie ihrísk,“ vyjadril sa vedúci mestských športovísk zo Službytu Miloš Dovičovič.

Väčšina ihrísk prešla rekonštrukciou hracieho povrchu. Na Dieloch bol povrch výraznejšie opotrebovaný, preto bola vykonaná jeho kompletná výmena. Súčasťou opráv bola aj výmena mantinelov, obnova železných konštrukcií. „Najvýraznejšie si výsledok práce dodávateľskej firmy určite všimnú používatelia a návštevníci ihrísk na Popradskej ulici v mestskej časti Diely a na Ovocinárskej ulici na Kyneku. Kto mesiac nebol na Popradskej, ihrisko ani nespozná. Z pôvodného ihriska zostal iba betónový podklad a kovové konštrukcie. Úplne nový je hrací povrch, mantinely aj basketbalové koše. Podobnú kúru, okrem hracieho povrchu, podstúpilo aj kynecké ihrisko,“ informoval Miloš Dovičovič.

„Práce mali byť dokončené do konca roka, no vďaka priaznivému jesennému počasiu sú ukončené ešte skôr,“ uviedol Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitry. Miloš Dovičovič apeluje na všetkých, aby nedochádzalo k úmyselnému poškodzovaniu, na Dieloch totiž Službyt už po dvoch dňoch našiel vylomené dvierka na mantineli.

foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password