Mozgový tréning

Kde by bol človek bez mozgu? Predstavte si ho v jeho plnej kráse. Vedeli ste o tom, že 78% mozgu tvorí voda? Zostatok sú tuky, bielkoviny, sacharidy a anorganické soli. Teraz by som vám však rada povedala o tom, ako si tento náš najdokonalejší orgán precvičovať.

Čítajte každý deň

Mozog potrebuje neustály tréning a práve čítanie mu ho umožňuje v každej chvíli. Je to činnosť, ktorá zvyšuje našu predstavivosť a má aj mnoho iných benefitov. Ako hovorí spisovateľ Jorge Borges: ,, Čítanie je rozmýšľanie s cudzím mozgom.”

Stretávajte sa s ľuďmi
Komunikujte, osamelosť zabíja. Prosím, nemýlte si osamelosť s chvíľkovou samotou. Vedci z Kalifornskej univerzity v Los Angeles zislitli, že osamelí ľudia majú zvýšené množstvo génov, ktoré podporujú v tele chronický zápal a tiež nedostatok oxytocínu – hormónu prítulnosti. Preto Vás prosím, ihneď odložte všetky povinnosti a hor sa komunikovať.

Dostatočne dlhý spánok
Nie, nemám na mysli spánok trvajúci 12 hodín. Kto v 21. storočí si vôbec môže dovoliť tak dlho spať? Ideálny spánok trvá tak 6 až 7,5 hodiny.
Správna strava
Aké zázračné potraviny jesť v prípade, že chceme, aby bol náš mozog stále fit? Ide predovšetkým o čučoriedky, morské ryby, orechy a semená, celé zrná, čokolády s vysokým obsahom kakaa, paradajky, strukoviny a výrobky z nich.


Komfortná zóna
Pre mozog je veľmi prospešné opustiť komfortnú zónu a dostávať sa do situácií, ktoré sú nám nové. Naše nepohodlie mu v konečnom dôsledku spôsobuje pohodlie. A sama vám môžem potvrdiť, že práve opustenie tejto nemilej zóny vám môže priniesť do života veľa šťastia a radosti.
Aktivity
Nikdy ich nie je dosť. Choďte, skúšajte, nebojte sa a váš mozog sa vám poďakuje.
Vraví sa, že absolútna hodnota človeka je v mozgu, skutočná však v charaktere. Nezabúdajte preto aj na ten druhý najdôležitejší orgán.

Veronika Barboríková

Televízia Nitrička

Forgot Password