Motorkára zastavil až výstrel zo zbrane

Vodič bol pod vplyvom alkoholu, nevlastnil vodičský preukaz a na motorke mal cudziu tabuľku s evidenčným číslom.

Polícia z obce Kalná nad Hronom dávala v utorok v noci pozor na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Hliadka zahliadla vodiča motocykla, ktorý sa po ceste pohyboval zo strany na stranu. Vytvorilo sa podozrenie, že vodič vedie vozidlo pod vplyvom alkoholu, alebo inej návykovej látky.

Polícia vydala znamenie na zastavenie. Vodič ho ignoroval a zvýšil rýchlosť. Policajná hliadka vodiča aj naďalej prenasledovala cez mnohé obce a snažila sa ho zastaviť výstražným svetelným aj zvukovým znamením.

Motorkár unikal obcou Lok, Horný Pial, Beša a Tehla. Nakoniec v obci Lula vodič motorky zastal na krajnici a vošiel do slnečnicového poľa. Polícia na jeho zastavenie použila párkrát výzvu, že ak bude aj naďalej pokračovať v úniku, použijú zbraň. Unikajúci sa tváril, že upozornenie nepočuje. Policajt vystrelil dva razy do vzduchu. Tento spôsob bol účinný.

„Policajti 37-ročného muža zadržali a v jeho dychu namerali 0,44 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu (0,92 promile). Vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a na motorke bola tabuľka s evidenčným číslom zo starého motocykla JAWA,“  informovalo o tom KR PZ v Nitre na sociálnej sieti. Prípadom sa zaoberá Obvodné oddelenie v Kalnej nad Hronom.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password