Motocyklista pod vplyvom drog a s ďalšími drogami pri sebe chcel ujsť policajnej hliadke

Vodičský preukaz mu už pred časom za jazdu pod vplyvom návykových látok zadržali.

Zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Motocyklista zaujal policajnú hliadku, keď počas nočnej jazdy odbočoval, pričom nedal znamenie o zmene smeru jazdy. Výzvu na zastavenie ignoroval, naopak na Novozámockej ulici jazdil v protismere a zvýšil rýchlosť jazdy aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam na viac ako 150 km/h.

„Na Lieskovej ulici pri rodinnom dome však motocyklista nezvládol riadenie a pri brzdení spadol z motorky,“ informuje nitrianska krajská polícia.

Polícia ho vyzývala, aby zostal ležať a dal si ruky za chrbát. Muž si ale dávala ruky pred seba a podľa polície hrozilo, že je ozbrojený. Toto odozrenie sa nepotvrdilo, rovnako ani podozrenie na požitie alkoholu – dychová skúška mala negatívny výsledok.

Muž sa sťažoval na bolesť hrudníka. Pri nastupovaní do sanitky mu vypadla taška s drogami.

Zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Išlo o 46-ročného muža, ktorý má zadržaný vodičský preukaz práve pre jazdu pod vplyvom návykových látok. Policajti mu kvôli sťažnostiam na bolesť privolali rýchlu zdravotnú službu.

Malá čierna taška, ktorá mu pri nastupovaní vypadla spoza opaska, obsahovala vrecko s hnedým práškom, o ktorom vzniklo podozrenie, že by mohlo ísť o heroín a tiež menšie vrecko s bielou kryštalickou látkou, ktorá pripomínala pervitín.

„Keďže vzniklo podozrenie pre drogovú trestnú činnosť, bola mužovi obmedzená osobná sloboda. Následne bol muž prevezený do nemocnice k zisteniu rozsahu jeho poranení a zároveň podrobený aj toxikologickému vyšetreniu,“ objasňuje krajská polícia.

Výsledok bol pozitívny na amfetamín, metamfetamín a morfín.

Voči mužovi bolo znesené obvinenie za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a tiež bolo začaté trestné stíhanie.

Televízia Nitrička

Forgot Password