Modernizácia školy pod Zoborom

Zrekonštruovaná bude predovšetkým školská jedáleň a kuchyňa.

Tento týždeň sme vám priniesli článok o investičných akciách Nitry. Tie sú počas prázdnin zacielené predovšetkým na škôlky a školy. Kedže tieto inštitúcie sú počas leta prázdne, mesto sa pokúša urobiť v nich čo najviac zmien a rekonštrukcií.

Jednou z viacerých školských budov, ktoré mesto rekonštruuje, je budova školskej jedálne a kuchyne na Základnej škole kráľa Svätopluka. „Táto škola mala doteraz veľmi malé stravovacie priestory, preto sme sa pustili do rozšírenia jedálne a rekonštrukcie kuchyne,“ napísal na stránke mesta Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Myšlienka zväčšiť kapacity kuchyne a jedálne na ZŠ kráľa Svätopluka sa priamo spája aj s takzvanými obedmi zadarmo. S očakávaným nárastom nových stravníkov mesto muselo do kuchyne nakúpiť novú techniku a nahradiť pôvodné rozvody vody, elektrickej energie a odpadov. Výnimkou nebude ani osvetlenie, aj to mesto zrekonštruuje.

Kuchyňa a jedáleň v ZŠ kráľa Svätopluka sú situované v samostatnej budove. „Doteraz bola jedálenská časť iba po pravej strane od chodby, po rekonštrukcii bude časť jedálne aj na ľavej strane,“ pokračuje Holúbek. Ďalej hovorí, že priestory dielne sa posunú. Vyvalením priečok a odstránením pôvodných priestorov na odloženie upratovacích pomôcok sa otvorili aj nové priestory pre účely jedálne a kuchyne. „Investícia do rozšírenia jedálne a kuchyne na ZŠ kráľa Svätopluka dosiahne sumu 70-tisíc eur. Ukončením rekonštrukcie jedálne a kuchyne bude zmodernizovaná kompletne celá škola,“ dodáva Holúbek.

zdroj: www.nitra.sk
foto: Roman Oravec

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password