Močenský jesenný beh 2023

V Močenku sa konal štvrtý ročník Močenského jesenného behu, v ktorom mal každý účastník možnosť preukázať svoje športové zručnosti a zlepšiť osobné rekordy.

Štart pretekov bol vyhlásený na ihrisku miestneho futbalového klubu, odkiaľ bežci vyrazili smerom do ulíc. Až 116 pretekárov si prišlo zmerať svoje sily.

„Som rád, že toto podujatie zaujalo nielen občanov Močenka, ale aj iných bežcov, ktorí chodia na iné preteky. Ak sa nič nezmení, chcel by som opäť o rok spraviť preteky,“ povedal Roman Urbánik, starosta obce Močenok.

O tom, že sa bežcom páčilo, nás presvedčila Monika Frantová, bežkyňa Močenského behu: ,,Organizácia bola dobrá. Najviac sa mi páčilo označenie trasy, ktoré bolo zrozumiteľné, a tak sa nemohlo stať, že by niekto vybočil z trasy.“
Beh prilákal aj menej aktívnych bežcov. „Ja pravidelne nebehávam, ale rozhodol som sa, že si odbehnem 3 kilometre. Prvý kilometer bol pre mňa jednoduchý, potom to už išlo ťažšie, ale zvládol som to,“ povedal s úsmevom Samuel Hudec.

,,Všetko sa zaobišlo bez zranení. Víťazi si prevzali trofeje z rúk starostu obce pána Urbánika. Organizačný tím má radosť, že Močenský beh naberá každým rokom na veľkosti a popularite,“ dodal na záver Matej Šimko, hlavný usporiadateľ pretekov.

Výsledky:

Jedno atletické kolo v dĺžke 250 metrov si zabehli najmenší.  Spomedzi dievčat vyhrala Nina Tkáčová, z chlapcov to bol Dominik Grzman.

Možnosť zabehať si dostali aj mladší žiaci na tri okruhy v dĺžke 750 metrov. Do cieľa prišli spoločne ako prví Anna Papazová a Thomas Vágai.

V kategórii starší žiaci na 1,5 kilometra najlepšie rozložili svoje sily Alexandra Lenčéšová (čas 05:43)  a Filip Lenčéš (čas 5:27).

Hlavný beh tvorili dve disciplíny. Súťažiaci si mohli zvoliť trasu o dĺžke 3 kilometrov alebo 6 kilometrov.

V mužskej kategórii  na 6 kilometrov sa stal víťazom Matúš Kompas (čas 19:54), na druhom mieste skončil Adam Klbik (čas 20:14) a o tretie miesto zabojoval Pavol Biely (čas 21:49).

V ženskej kategórii na 6 kilometrov si zlato domov zobrala Zdenka Hezká (čas 23:51), druhú priečku obsadila Natália Čačiková (čas 26:13) a tretia bola Andrea Belzárová (čas 26:48).

V mužskej kategórii  na 3 kilometre sa najviac darilo Petrovi Bielemu (čas 9:52), druhý v poradí dobehol Michael Vozárik (čas 10:30) a tretie miesto obsadil Martin Štefčík (čas 11:02).

V ženskej kategórii na 3 kilometre bola najrýchlejšou ženou Denisa Čirik (čas 13:09), za ňou bola Annamária Budaiová (čas 13:33) a bronz získala Lucia Štrpková (čas 14:21).

Seniori spolu s dorastencami behali na 3 kilometre.
Spomedzi seniorov boli najrýchlejší Anton Klbik (čas 11:25) a Zuzana Szabová (čas 22:04). Medzi dorastencami to boli Andrej Baranský (čas 13:16) a Hana Vargová (čas 14:59).