MMA zápasník Michal Dobiaš: Som „Šaman“ spod Zobora

O tom, že v meste pod Zoborom máme úspešných športovcov, svedčí aj MMA zápasník Michal Dobiaš, ktorého sa nám podarilo vyspovedať.

zdroj: https://fightportal.eu/cage-fighting-7/

Michal Dobiaš, prezývaný „Šaman“, je 28 ročný nitriansky MMA zápasník, ktorý popri profesii profesionálneho športovca stihol vyštudovať obe nitrianske univerzity. Po ich úspešnom absolvovaní strávil niekoľko mesiacov v Kanade, kde sa pripravoval v jednom z najlepších klubov bojových športov na svete, v Tristar gyme v montrealskom Quebecu.

Momentálne pôsobí pod hlavičkou Octagon Fighting Academy v Bratislave, najznámejšieho klubu na Slovensku, a pripravuje sa na svoj veľký decembrový zápas nielen v hlavnom meste, ale aj v našich domácich kluboch, a to Pästiar Nitrava a Jungle BJJ.

Michal v klietke. Zdroj: fightportal.eu

Ako si sa dostal k tomuto drsnému bojovému športu, čím ťa tak očaril?

Od detstva ma fascinovala kultúra duelov, ako boli v minulosti gladiátori alebo samurajovia. MMA je bojový šport, v ktorom sa využívajú najefektívnejšie techniky rôznych bojových umení a štýlov. Preto mi, pochopiteľne, prišiel ako aktuálne najvyššia forma boja.

Čo považuješ za svoje doteraz najvýznamnejšie úspechy a čo by si chcel ešte v rámci MMA dosiahnuť?

Pre mňa osobne je najväčším úspechom, že som vďaka tomuto športu spoznal svet a zlepšujem ním svoje schopnosti, či už fyzické alebo mentálne. A čo chcem dosiahnuť? Nedávam si konkrétne ciele, chcem robiť hlavne to, čo ma napĺňa.

Aké sú tvoje záľuby, čo rád robíš keď netrénuješ?

Ako každý sa rád dobre najem (smiech), prechádzam sa v lese, prečítam si dobrú knihu, alebo sa hrám najrôznejšie hry (znova smiech).

Ring MMA zápasov. Zdroj: Barbora Blašková

Barbora Blašková

Televízia Nitrička

Forgot Password