Mladý spevák a orchester v jedinečnej skladbe „Svetlušky“

Mladý spevák Marek Kutnár v spolupráci s big bandom Swingless Jazz Ensemble a Súkromným Konzervatóriom v Nitre predstavuje svoju netradičnú hudobnú novinku „Svetlušky“.

Marek Kutnar a Swingless Jazz Ensemble

Pieseň, ktorá hovorí o tom, že občas treba vedieť strasti života hodiť za hlavu a užívať si veci okolo seba, vás zaručene povzbudí. Na dnešnú dobu netradične poňatá skladba obsahuje prvky, ktoré v súčasnej pop-music už len tak ľahko nenájdete. Mladého speváka doprevádza 17-členný orchester a šarmantné vokalistky a v klipe sa objaví tiež jazzové sólo či step. Pripomína vám to časy československých spevákov 70-tych a 80-tych rokov? Autori „Svetluškami“ vzdávajú úctu práve tejto hudbe a predstavujú tak niečo, čo možno označiť za novodobý šláger. „Hudbu a text k Svetluškám som napísal už pre niekoľkými rokmi. Keď sme sa mali s orchestrom zúčastniť súťaže v autorskej tvorbe, dostali sme srandovný nápad a to, že by Svetlušky mohli dobre znieť ako šláger z čias československej popovej hudby, kedy popových spevákov doprevádzali big bandy,“ opisuje vznik piesne Marek Kutnár. 

Marek Kutnár a vokalistky

Mix & mastering skladby bol spravený až v ďalekom New Yorku a postaral sa oň Phil Bulla, ktorý už v minulosti mixoval napríklad projekt Vojta Dyk & B-side Band.

„Celý deň si len tak sedieť a zízať z okna von,“ spieva Kutnár v refréne. Pieseň v takomto rozpoložení vraj naozaj vznikala. Opisuje, ako človek uvažuje nad svojim životom, spomína, trápi sa nad vecami, ktoré neurobil, alebo by dnes spravil inak. Aj keď si však uvedomujeme, že život nie je vždy ľahký, treba občas vedieť hodiť veci za hlavu a sústrediť sa na prítomný okamih. Inými slovami, treba medzi týmito vecami udržiavať rovnováhu.

Nahrávka aj klip vznikali v spolupráci so Súkromným konzervatóriom. Okrem orchestra sa na Svetluškách podieľali študenti hereckého aj tanečného odboru konzervatória.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password