Mladý muž sa rozhodol staré spory riešiť benzínom: Spôsobil škodu za tisíce

Aj s komplicom sú už obvinení z prečinu poškodzovania cudzej veci.

Muž vo veku 22 rokov sa rozhodol staré spory so známym riešiť radikálne – podpálil mu auto. Policajnej hliadke z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Nových Zámkoch netrvalo dlho, kým prišli na totožnosť rozhnevaného útočníka. Ten si totiť na pumpe približne o pol jednej v noci do plastovej nádoby načapoval cca pol litra paliva za 70 centov. Nechal sa odviesť na Gúgsku ulicu a peši prešiel k poškodenému autu.

„Na BMW patriacom mužovi, s ktorým sa pohašteril, rozbil okno a jeho 20 ročný komplic vhodil do auta rúško poliate benzínom a zapálené,“ informuje polícia Nitrianskeho kraja.

Benzínom za necelé euro spôsobil škodu za približne 3000 eur.

Hliadka prišla na miesto veľmi rýchlo, požiar sa snažili zastaviť hasiacim prístrojom zo služobného auta. Oheň už dohasili novozámockí hasiči, policajti potom našli na mieste plastovú nádobu. „Myšlienka, či niekto nevidel podozrivého s plastovou fľašou v ruke ich priviedla na benzínové čerpadlá v meste,“ uvádza polícia. Keďže podozrivý tankoval ani nie 30 minút pred incidentom, pátranie netrvalo dlho.

„Krátko po čine tak boli obaja mladí muži obvinení z prečinu poškodzovania cudzej veci,“ dodala nitrianska krajská polícia.

zdroj foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password