Mladí nitrianski filantropi čoskoro v Synagóge odprezentujú svoje projekty

Študenti, ktorí získali podporu v rámci grantového programu, verejnosti predstavia celkovo 12 projektov.

Ilustračný obrázok: Pixabay.com

Cieľom grantového programu s názvom Mladí nitrianski filantropi je podporovať kreativitu mladých ľudí, ich nápady a snahu o zlepšenie kvality života a dobročinnosti. „Zároveň vďaka programu majú možnosť naučiť sa, ako vytvárať a realizovať malý projekt,“ dodala nitrianska radnica.

Program realizovaný v spolupráci mesta Nitry a Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) podporil tento rok 12 projektov.

Vo vzdelávacej časti program žiaci a študenti získavali vedomosti o tom, ako projekt napísať, vyúčtovať a vyhodnotiť. V nasledujúcej časti programu ho napokon zrealizovali.

Zo základných škôl sú zapojené ZŠ Benkova, ZŠ s MŠ sv. Gorazda, ZŠ kniežaťa Pribinu, ZŠ Cabajská 2, ZŠ Nábrežie mládeže, ZŠ sv. Marka, Piaristická spojená škola sv. J. Kalazánskeho (ZŠ), ZŠ Škultétyho.

Zapojili sa aj tri stredné školy, medzi nimi Piaristická spojená škola sv. J. Kalazanského (SŠ), Gymnázium Golianova, Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA.

„Grantový program bol v roku 2022 určený pre cieľovú skupinu aktívnych študentov a žiakov z nitrianskych základných a stredných škôl, prednostne pre členov žiackych školských rád a študentských parlamentov,“ uvádza mestský úrad.

Prezentácia zrealizovaných projektov sa bude konať vo štvrtok 8. decembra o 17. hodine v nitrianskej Synagóge.

Medzi podporenými nápadmi je napríklad revitalizácia átria základnej školy, takzvané rozprávkové skrinky, oddychová zóna, nápady súvisiace s rozvojom a motiváciou k športovým a eko aktivitám.

Televízia Nitrička

Forgot Password