Mladého vodiča zastavili PMJ-čkári, pri sebe mal drogy

20-ročný mladík mal v aute tri vrecká s obsahom neznámej zelenej sušenej rastliny.

Hliadka nitrianskeho PMJ v noci zastavila a kontrolovala na križovatke ulíc Rázusová a Novozámocká v Nitre mladého 20-ročného vodiča, ktorý riadil Hyundai Tucson. Mladíka príslušníci PMJ vyzvali, aby sa preukázal dokladom totožnosti a predložil aj doklady, ktoré sú potrebné na vedenie a prevádzku vozidla.

Podľa slov polície bol mladý muž počas rozhovoru dosť nervózny, mal divokú gestikuláciu, triasol sa mu hlas a javil známky požitia omamných a psychotropných látok.

Príslušníci PMJ mladíka požiadali, že ak má pri sebe veci, ktoré pochádzajú z trestnej činnosti, musí ich predložiť. „Muž uviedol, že má pri sebe tri kusy priehľadných uzatvárateľných vreciek s obsahom neznámej zelenej sušenej rastliny, pričom podľa vzhľadu týchto látok vzniklo podozrenie, že skutočne ide o dávku omamnej a psychotropnej látky,“ uviedla nitrianska krajská polícia.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Mladíka policajti zadržali a boli s ním vykonané ďalšie procesné úkony. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ dodala polícia.

foto: ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password