Vandalizmus na pešej: Drevený kôl skončil v sklenenom výklade

Polícia výtržníka nemusela hľadať dlho.

Hliadku nitrianskej mestskej polície vyslali na Štefánikovu triedu, presnejšie na pešiu zónu v skorých ranných hodinách. Dôvodom bol telefonický podnet od občana, ktorý uviedol, že niekto na pešej rozbil sklený výklad jednej z miestnych prevádzok. Mestská polícia na mieste zistila, že „presklený výklad prevádzky z dvojitého vákuového skla o rozmeroch približne štyri metre štvorcové niesol známky devastačného poškodenia“.

Vinníka nemuseli hľadať dlho.

Hliadka prešla blízke okolie a natrafila na 7-člennú skupinu ľudí. Tí najskôr hovorili, že netušia, kto výklad rozbil a nikoho na mieste nevideli. Policajti však v skupine spoznali jedného z prítomných mužov, pretože za podobný vandalský čin ho už v minulosti riešili. „Po chvíli objasňovania sa devätnásťročný Nitran hliadke priznal, že výklad rozbil dreveným kolom, dôvod poškodenia uviesť nevedel,“ uvádza mestská polícia.

Majiteľku predajne o spôsobenej škode informovali osobne.

Na nezmyselný útok výtržníka sa prišla pozrieť. Predbežné vyčíslenie sumy potrebnej na opravu výkladu políciu viedlo k predpokladu, že čin mladíka niesol znaky trestného činu poškodením cudzej veci, prípadne výtržníctva. „Na miesto preto mestskí policajti z dôvodu zákonných kompetencií privolali príslušníkov policajného zboru, ktorí si vec i s podozrivým a svedkami prevzali na ďalšie objasňovanie,“ dodala polícia.

Televízia Nitrička

Forgot Password