Mladá žena porušila povinnú karanténu. Nastal problém so zabezpečením prepravy do miesta jej bydliska

Nitrianski mestskí policajti počas štandardnej kontroly pri tržnici zistili, že 20-ročná žena je pozitívna, jej 22-ročný partner sa síce preukázal negatívnym výsledkom testu na koronavírus, avšak spred troch dní.

foto ilustračná (pixabay.com)

Na test bola dvojica spolu. Bývajú v jednej domácnosti a do Nitry pricestovali z obce Chynorany v Partizánskom okrese z dôvodu pracovného pohovoru mladého muža, pričom žena mala byť jeho psychickou podporou.

Počas návštevy Nitry sa na verejnosti pohybovali bez rúšok, z toho dôvodu im hrozila bloková pokuta, ktorú na mieste odmietli zaplatiť.

„Mestskí policajti oboch informovali, že pri postúpení im hrozí pokuta až do výšky 1659,-€,“ opisuje Mestská polícia Nitry. Chýbajúce rúška bol najprv len jeden z problémov, hliadka sa dozvedela, že dvojica má byť v izolácii.

…Začal sa kolotoč s hľadaním riešenia, ako dvojicu prepraviť domov

Policajti naprv telefonicky kontaktovali zamestnankyne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre. Keďže im práve končila pracovná doba, polícii uviedli, aby ich informovali e-mailom nasledujúci deň. Vzhľadom na to, že situáciu bolo potrebné riešiť hneď, úradníčky kontaktovali riaditeľku RÚVZ. Tá odporučila privolať hliadku Policajného zboru SR, aby dvojicu previezli do Chynorian. „Hliadka policajného zboru však po príchode argumentovala, že nedisponujú vozidlom, ktoré by bolo adekvátne prispôsobené na bezpečný prevoz covid-pozitívnych osôb. O situácii boli spätne informované pracovníčky úradu a tie odporučili kontaktovať tentoraz linku 155 a požiadať o prevoz,“ uvádza mestská polícia.

foto: archív TV Nitrička

Aj záchranári na dispečingu uviedli, že prevoz covid pozitívnych osôb nezabezpečujú.

Odporučili o prevoz požiadať zdravotnú prepravnú službu Wespa. Zodpovedný pracovník vysvetlil, že rovnako prevoz nevykonajú, pretože takto realizovaný prevoz mimo Nitry nemá kto zaplatiť. Následne na to sa polícia skontaktovala s vedúcou sociálneho útvaru mesta, ktorá komunikovala s Obecným úradom v Chynoranoch. Starostka sa vyjadrila, že na prevoz dvojice obec nemá financie.

„Mestskí policajti nakoniec s vedúcou sociálneho útvaru dohodli umiestnenie osôb do karantény v nitrianskom amfiteátri na Dolnozoborskej ulici,“ uzavrela mestská polícia. Hliadka dvojicu do ubytovacieho zariadenia sprevádzala pešo a v noci ich prítomnosť skontrolovala.

Televízia Nitrička

Forgot Password