Mladá posila Nitry bilancuje prvý týždeň

Ako vidí svoj prvý týždeň v extralige najmladší obranca?

Šimon Nemec je rodákom z Liptovského Mikuláša. Debut v našej najvyššej súťaži absolvoval minulý týždeň v 1. kole proti MAC Budapešť. Prvé dva zápasy strávil v 4. obrannej dvojici, od toho tretieho pri zranení Pupáka sa objavuje v 2. päťke a tvorí dvojičku s Dylanom Olsenom. Je v päťke čisto so Severoameričanmi. Ako hodnotí prvý extraligový týždeň?

„Cítim herné zlepšenie od zápasu k zápasu a dúfam, že to tak pôjde ďalej,“ vraví Nemec.

Keď sa bližšie pozrieme na jeho štatistiky, herné vyťaženie od zápasu s Mikulášom narástlo o takmer 6 minút. Prvý bod si pripísal práve v tomto zápase, keď asistoval pri góle Eda Šimuna. V štatistike súčtu plusových bodov je na čísle +3.

Dnes by mal nastúpiť proti DVTK Miškovec taktiež v druhej obrannej dvojici. Ktorí hráči Miškovca sú tými najnebezpečnejšími?

„Miškovec má vynikajúcich hráčov, ale najmä Vandane a Vác sú bodovo produktívni. Dúfam, že dnešný zápas zvládneme,“ konštatuje mladý obranca.

Nakoľko byť kvalitným hokejistom si vyžaduje čas, tak sme sa spýtali na školu. Vychádza mu jej vedenie v ústrety?

„Chodím do 1. ročníka na Športovom gymnáziu a áno, mám individuálny plán, takže v nej netrávim momentálne veľa času,“ opisuje začiatok školského roka Šimon.

Spomína, že cíti podporu od rodiny a kamarátov, ktorí mu prajú tohtotýždňovú nadmernú pozornosť médií. My mu prajeme veľa zdravia, šťastia a taktiež nahratých minút. Nitra, gól, Nitra, gól!!!

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password