Ministerstvo školstva rozdelí letným školám pol milióna eur

Vyučovanie bude dobrovoľné. Malo by mať zážitkový a tvorivý charakter.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli alebo sa prehĺbili v dôsledku korona krízy môžu odstrániť dobrovoľné letné školy. Podľa slov ministra školstva, vedy a výskumu SR Branislava Gröhlinga veľa škôl ponúkalo letné aktivity pre žiakov aj v minulosti, no tento rok ich prvýkrát finančne podporí i rezort. „Vieme, že tieto aktivity budú pre mnohých žiakov veľmi prínosné, nielen pre zavretie škôl v posledných mesiacoch, ale aj ako príprava na september a na návrat do tried,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Každý žiadateľ môže na letnú školu získať najviac 2 600 eur.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Škola má trvať od pondelka do piatka. Žiadatelia môžu žiadať o peniaze na 1 – 3 týždňové termíny. Získať môžu 500 eur na školu v trvaní 4 – 6 hodín denne a 800 eur v prípade, že deti budú v škole 7 – 10 hodín za deň.

Letné aktivity by mali prebiehať v posledných 3 augustových týždňoch, od 10. do 28. augusta 2020.

Konkrétna podoba „výučby“ bude na samotných organizátoroch. Zabezpečovať ju môžu pedagogickí a odborní zamestnanci škôl, ale aj študenti pedagogiky, sociálni pracovníci a dobrovoľníci. Spolupracovať môžu aj s centrami voľného času, komunitnými centrami, univerzitami a mimovládnymi organizáciami.

„Takáto spolupráca bude pozitívne hodnotená pri celkovom vyhodnocovaní rozvojových projektov letných škôl,“ dodal minister.

Projekty treba vypracovať a zaslať rezortu školstva najneskôr do 26. júna, ministerstvo ich bude vyhodnocovať do 10. júla 2020. Nepôjde o vyučovanie v pravom slova zmysle, malo by mať dobrovoľný, zážitkový, hravý a tvorivý charakter.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password