Ministerstvo investícií v Nitre otvorilo prvé regionálne centrum pre žiadateľov eurofondov a dotácií

Žiadatelia tu dostanú potrebné informácie. Po Nitre sa postupne sieť centier otvorí aj v ďalších slovenských mestách.

foto ilustračná (pixabay.com)

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR mieni do regiónov dostať novú úroveň pre žiadateľov o eurofondy a dotácie: „Vytvárame regionálne centrá, ktoré budú ponúkať lepšie a profesionálnejšie služby štátu pre občanov“.

Regionálne centrá majú fungovať ako miesto prvého kontaktu pre záujemcov o podporu.

Sieť siedmich regionálnych centier bude postupne vytvorená v krajských mestách. MIRRI prvé centrum otvorilo v Nitre 19. septembra. Štátny tajomník rezortu Milan Velič uviedol, že s partnerskými inštitúciami celkovo do regiónov posielajú viac ako 200 odborníkov.

„V prvom rade chceme vytvoriť lepšie podmienky pre riešenie problémov, ktoré ľudí v regiónoch trápia. Sieť konzultačných centier pomôže priniesť do regiónov užitočné projekty, ktoré podporia lepší život ľudí, nové pracovné príležitosti s vyššou pridanou hodnotou, inovácie, rozvoj miestnej ekonomiky, cestovného ruchu a služieb,“ dodal Milan Velič.

Regionálne centrá majú byť hlavným kontaktným bodom pre tých, ktorí sa zaujímajú o eurofondy a sieťovanie. Rezort sľubuje, že prostredníctvom poradenstva v centrách bude väčšia šanca na rýchlejšie a efektívnejšie čerpanie prostriedkov z eurofondov aj ďalších zdrojov.

Podľa ministerky rezortu Veroniky Remišovej bolo čerpanie zdrojov pôvodne nastavené ako neefektívne a byrokratické, čo spôsobuje aj priestor pre korupciu. V novom programovom období 2021 – 2027 sa to má zmeniť. Informácie a pomoc s prípravou projektov pod jednou strechou – v regionálnom centre, sú určené napríklad pre samosprávy, malé alebo stredné podniky či mimovládne organizácie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password