Minister obrany zisťoval stav vojenských útvarov v Nitre

Oboznámil sa s problémami a prisľúbil ich riešenie.

vojaci

Zdroj: Ministerstvo obrany SR

Pracovný výjazd zaviedol minister obrany SR Jaroslava Naďa do Nitry i Serede. Účelom jeho cesty bola kontrola vojenských útvarov v uvedených mestách, zaujímal ho ich reálny stav. Návštevu absolvoval s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálom Danielom Zmekom.

V Nitre sa boli pozrieť na 12. mechanizovaný prápor a Protiraketovú lietadlovú brigádu.

„Dnešný deň som opäť venoval stretnutiam s našimi vojakmi a môžem povedať, že po každom takomto výjazde sa moja úcta k tejto profesii a ich práci čoraz viac prehlbuje. Zároveň ma však o to viac mrzí, že sú denne konfrontovaní s problémami, ktoré boli dlhodobo neriešené a zanedbávané,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď. Príslušníkov ozbrojených síl ubezpečil, že sa bude snažiť urobiť maximum pre vytvorenie vhodných podmienok na plnenie ich úloh.

Šéf rezortu sa pri návšteve Protilietadlovej raketovej brigády informoval v akom stave je zabezpečenie obrany vzdušného priestoru.

Ministerstvo uvádza, že ju v súčasnosti komplikuje dosluhujúca rádiolokačná technika. „Okrem toho plnia príslušníci protilietadlovej raketovej brigády úlohy aj v zahraničí, a to v štruktúrach NATO alebo napríklad vo veliteľstvách mierových síl, či ako medzinárodní pozorovatelia,“ informuje rezort.

Zdroj: Ministerstvo obrany SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password