Mína v poli

V obci Nová Vieska pri Nových Zámkoch bola nájdená mína.

Pri obrábaní pôdy narazil traktorista na funkčnú mínu. O situácii informovala Polícia Nitrianskeho kraja na sociálnej sieti. Incident sa stal v katastri obce Nová Vieska v okrese Nové Zámky. „Počas mechanického obrábania pôdy zariadenie traktora značne poškodilo zapaľovací mechanizmus míny. Našťastie nenastala aktivácia funkčného zapaľovacieho zariadenia, ktoré by spôsobilo detonáciu míny,“ uvádza Polícia. Strnisko v okolí míny však začalo horieť. Dôvodom bolo zapálenie výmetnej prachovej náplne.

Mína

MÍNA V POLIO tom, ako sa cíti človek, ktorý sa po druhý krát narodí by Vám vedel porozprávať traktorista, ktorý v katastri obce Nová Vieska časť Hargaš, pri obrábaní pôdy natrafil na funkčnú mínu. Išlo o delostreleckú mínu cal. 120 mm, ruskej výroby, z obdobia druhej svetovej vojny.Počas mechanického obrábania pôdy zariadenie traktora značne poškodilo zapaľovací mechanizmus míny. Našťastie nenastala aktivácia funkčného zapaľovacieho zariadenia, ktoré by spôsobilo detonáciu míny. Došlo iba k zapáleniu výmetnej prachovej náplne, od ktorej začalo horieť strnisko v okolí míny.Podľa vyjadrenia pyrotechnika, by prípadný výbuch míny dokázal hravo zničiť celý traktor! Nakoľko bola mína nestabilná, hrozilo, že pri prevoze môže explodovať, bola zneškodnená odpalom na mieste.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Nitriansky kraj Piatok 16. augusta 2019

„Podľa vyjadrenia pyrotechnika, by prípadný výbuch míny dokázal hravo zničiť celý traktor“, dodáva polícia.

Išlo o delostreleckú mínu cal. 120 mm, ruskej výroby, z obdobia 2. svetovej vojny. Nestabilná mína by pri prevoze mohla explodovať, preto bolo rozhodnuté, že bude zneškodnená odpalom na mieste.

Zdroj foto a video: Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password