Mikulášsky beh Agrokomplexom

Milovníci behu všetkých vekových kategórií si počas sviatku svätého Mikuláša prišli na svoje. Národné výstavisko Agrokomplex si pre nich pripravilo Mikulášsky beh.

zdroj: FB – agrokomplex

Na večernú trať vyštartovalo viac ako 400 detí a dospelých, ktorí boli v cieli odmenení pamätnou medailou. Pre víťazov boli pripravené aj vecné ceny.

„Či je to v lete, či je to v zime, Agrokomplex naozaj splnil svoj sľub a veľkoryso otvoril svoje priestory práve verejnosti a nielen Nitranom ale celému okoliu. Myslím si, že celému Slovensku. Vidíte, nie sú to len výstavy ale aj takéto krásne podujatia,” povedala o udalosti poslankyňa NR SR Eva Antošová.

Cieľom organizátorov bolo pripraviť pre ľudí úžasný zážitok. Tentokrát sa behalo bez časomiery.

Zdroj: FB – Agrokomplex

Okrem iného bol pre účastníkov pripravený krásny program v podobe zábavnej show so zvieratkami. Po nej privítali deti Mikuláša s čertom a anjelom.

Zdroj: FB – Agrokomplex

Prvú kategóriu bežcov tvorili najmenšie detičky do 8 rokov, ktoré behali na stometrovej trati. Tristometrovú trať museli zdolať deti od 9 do 14 rokov. Kategóriu dospelých tvorili ľudia od 15 rokov a vyšie, ich dĺžka trate predstavovala 5 km. O 17.30 štartovali detské kategórie, z ktorých si deti odniesli pamätnú medailu. V dospelých kategóriách si prvé tri ženy a traja muži odniesli vecné ceny. Pre každého kto úspešne dobehol do ciela bola nachystaná kapustnica a punč.

zdroj: FB – Agrokomplex

„Účasť je veľmi dobrá. Nitra dlhé roky celkom bežecky spala, nie je to prvé podujatie, ktoré tu organizujem. V poslednej dobe sa to lepší,” dodáva spoluorganizátor behu Vladimír Baron.

Pre viac informácií si pozrite reportáž TV Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password