Mikuláš v Nitre: Spravte svojim deťom pestrý program

Mikuláš čo nám dáš? Túto otázku zodpovieme s radosťou. Ako každý rok, tak aj tento, bude mať široká verejnosť možnosť vziať celú rodinu do Slovenského poľnohospodárskeho múzea. Tešiť sa môžete aj na nultý ročník Mikulášskeho behu.

Ilustračný obrázok

Mikulášsky vlak

Rodičov a starých rodičov zahreje nielen čaj, ale aj fakt, že vstupné do areálu bude v tento deň zadarmo. Najmenšie deti, hlavne tie, ktoré celý rok poslúchali, sa môžu tešiť na príchod Mikuláša a anjela, pre ostatných, ktorí poslúchali menej, tu bude čert. Vlak, ktorý bude premávať po svojej obvyklej trati, bude dopĺňať sprievodný program, ktorý pozostáva z pečenia medovníkov, oblátok, a ďalších predvianočných aktivít, ako opekanie vianočných jabĺčok, vianočné aranžovanie, zdobenie stromčeka.

Na svoje si prídu aj chuťové poháriky návštevníkov, ochutnať či zakúpiť si budete môcť nielen zabíjačkové výrobky, ale aj kapustnicu či kašu. Pre tých aktívnejších zabezpečili organizátori aj jazdu na koňoch. Vstup bude možný cez bránu B5 z Dlhej ulice.  

Mikulášsky beh

Je druhou mikulášskou atrakciou, ktorú sa rozhodlo usporiadať NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Agrokomplex. Heslom nultého ročníka je „Zažime ho spolu!“. Bežecké podujatie sa uskutoční, ako už z názvu vyplýva, dňa 6. decembra v priestoroch nového Relax Parku Agrokomplex. Pre tých z vás, ktorí počujú o tomto priestore po prvýkrát uvádzame, že táto športovo-oddychová zóna je v našom meste pomerne nová. Otvorenie Relax Parku bolo v auguste 2019 a jeho využitie je rozmanité.

Táto akcia nemá žiadne vekové obmedzenia, zapojiť sa môžu všetky ročníky. Dĺžka trate pre deti bude dlhá 100 až 300 metrov, ženy a muži si pobehnú trocha viac, a to 5 kilometrov. Pri tomto behu je povinnou výbavou každého bežca čelové svietidlo. Všetci prihlásení budú mať pripravené občerstvenie, traja najlepší v kategórii muži a ženy získajú aj vecné ceny: „Prezentácia bežcov začína o 15.00 hod. Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 18.45 hod,“ hovorí Brigita Tarinová, manžérka podujatí. Vstup je zabezpečený z Akademickej ulice cez bránu B3.

Mikulášsky behhttps://www.agrokomplex.sk/vystavy/mikulassky-beh-agrokomplexom/

Podľa slov organizátorov je pripravený program s Crazy ChiChi & Friends, ktorí na pódiu predvedú vianočnú tanečnú show plnú zvieratiek a spoločne s deťmi privítajú Mikuláša, čerta a anjela. O zábavu bude postarané aj na trati, pretože zvieratká budú povzbudzovať malých bežcov. Bez sladkej odmeny neodíde ani jedno súťažiace dieťa,“ dopĺňa podrobnosti behu Brigita Tarinová.

Barbora Blašková

Televízia Nitrička

Forgot Password