Mikuláš v Nitre priniesol detskú radosť aj medzi starších

Klientov zariadenia sociálnych služieb potešil darčekmi.

zdroj foto: FB Biskupstvo Nitra

Príchod svätého Mikuláša nemusí potešiť len mladšie vekové kategórie, v Nitre tento rok zavítal aj do Zariadenia sociálnych služieb Promeritae Quieti svätého Svorada. „Aj medzi tých najstarších, ktorí sa nachádzajú v tomto zariadení, totiž 6. decembra 2021 zavítal Mikuláš so svojim sprievodom, aby im vyčaril úsmev na tvárach a vrátil ich do ich detských čias, kedy sa ako malé deti tešili z mikulášskych darčekov,“ uvádza Nitrianska diecéza.

Aj starší, chorľaví či imobilní klienti tak opäť pocítili kúsok detskej radosti, ale aj prejav ľudskosti a spolupatričnosti a pocit, že sú stále milovaní.

Vedenie a personál zariadenia Promeritae Quieti sv. Svorada sa o to postarali v spolupráci so spoločnosťou Coop Jednota Nitra, Materskou školou na Dobšinského ulici v Nitre, Strednou odbornou školou veterinárnou a Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Vďaka tomu sa obdarovaní klienti zariadenia mohli potešiť z darčekov v podobe balíčkov so sladkosťami, koláčikmi, ovocím, vitamínovými produktami, či ručne vyrobenými postavičkami anjelov a naladiť sa do adventného očakávania Vianoc. Aj v zariadení sociálnych služieb sa to dá, keď tam nechýba láska a ľudskosť,“ dodáva diecéza.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password