Mikuláš do Nitry predsa len prišiel, ale nie každého potešil

Nápad radnice potešiť ľudí spontánnym príchodom Mikuláša sa nestretol u každého s pozitívou reakciou.

Tradičné rozsvietenie vianočného stromčeka s Mikulášom na Svätoplukovom námestí sa tento rok podľa avizovaných informácií konať nemalo. „Nie je to rozhodnutie mesta. My z toho nie sme nadšení, naozaj sme pripravovali Vianoce vo veľkom, veď tie plány sme už v podstate oznámili,“ vyjadril sa pred časom pre Televíziu Nitrička hovorca mesta Tomáš Holúbek. Podľa slov hovorcu mesta Regionálny úrad verejného zdravotníctva samosprávy upozorňoval, že akékoľvek podujatie, na ktorom je predpoklad zhromažďovania sa väčšieho počtu ľudí, je zakázané.

Mesto sa tak rozhodlo pre prekvapenie a vytvorenie videa, ktoré má priniesť vianočnú náladu.

„Hádam ste si nemysleli, že by Mikuláš obišiel našu Nitru. Aj keď nám podmienky nedovolili pripraviť oficiálny program, stretnúť sa na námestí a spoločne rozsvietiť vianočný stromček, Mikuláš na saniach prišiel do nášho mesta aj tak,“ informovalo mesto Nitra na sociálnej sieti s priloženým videom, na ktorom Mikuláš prichádza na námestie.

Okrem pozitívnych reakcií mal však tento počin aj negatívne komentáre. Mnohým bolo ľúto, že o plánoch radnice nevedeli a Mikuláša nestihli. Podľa niektorých ide o vyhodené peniaze.

komentáre na FB stránke mesta Nitry

„Prečo vyhodené peniaze? Išlo o gesto – priniesť ľuďom aspoň nejakým spôsobom mikulášsky program. V súčasnej situácii je online program častokrát jediným možným riešením,“ uviedlo mesto na svojej facebookovej stránke. Keďže organizácia podujatí je zakázaná, išlo o spontánnu akciu. Za samotný prejazd Mikuláša na „saniach“ mesto podľa zverejnenej objednávky zaplatí Občianskemu zdurženiu SIPKA 500 €.

foto: FB Mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password