Miesto chaty policajná cela. Chlapci pri divadle fajčili marihuanu

Dúfali, že sa vyhovoria. Šťastena však mala voľno.

Foto: Mestská polícia v Nitre

Ich večer mal údajne skončiť na chate, tam sa však už nedostali. Bezstarostných mladíkov vo víre hlučnej zábavy a popíjania vyrušila hliadka mestskej polície. Po príchode strážcov poriadku na Svätoplukovo námestie sa skupinka mladých mužov začala správať nanajvýš podozrivo, bolo jasné, že niečo nie je v poriadku.

Vzduchom sa šíril charakteristický zápach marihuany, chlapci sa plecniak s nelegálnym materiálom snažili skryť.

Čierny batoh najskôr nenápadne presunuli k múru Divadla Andreja Bagara a odmietali sa k nemu priznať. Dvaja Nitrania, jeden muž z obce Lužianky a jeden s českým štátnym občianstvom však nakoniec vyšli s pravdou von. Prinútila ich k tomu rutinná kontrola dokladov. „Jeden z Nitranov svoju totožnosť preukázal pasom, ktorý vytiahol práve z čierneho batohu položenom pri múriku,“ opisuje mestská polícia. No ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá, a tak aj mladík naďalej popieral vlastníctvo zapáchajúcej tašky. Dlho mu to však nevydržalo, chlapec sa nakoniec k batohu priznal: „Zvyšní Slováci s batohom nič nemajú, údajne išli iba okolo a pýtali si oheň na zapálenie cigarety. Ostatní prítomní informáciu potvrdili.“

Foto: Mestská polícia v Nitre

Nitran sa hliadke zveril, že má v taške malé množstvo marihuany, ktoré plánoval s českým priateľom vyfajčiť na chate.

Od policajtov na oplátku žiadal prižmúrenie oka, z problémov sa však priznaním nedostal. „Dvoch náhodných okoloidúcich mestskí policajti prepustili a s dvomi ďalšími, dvadsaťročným mužom z Nitry a dvadsaťjedenročným mužom z Čiech, zotrvali na mieste až do príchodu hliadky policajného zboru, ktorú privolali pre dôvodné podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov, alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ uvádza hliadka MsP. Pri obhliadke miesta dokonca polícia našla v tráve ďalšie tri kúsky marihuany, ktoré niekomu buď vypadli alebo ich úmyselne odhodil v snahe zabaviť sa kompromitujúceho materiálu.

Foto Mestská polícia v Nitre

Prípad prevzal Policajný zbor SR, na miesto bol privolaný kriminalistický technik aj vyšetrovateľka.

Technik miesto avizovaného malého množstva marihuany určeného na vlastnú spotrebu našiel dve veľké plastové vrecká zelenej sušiny. „Jednalo sa o väčšie množstvo marihuany, ktoré celkom zjavne mnohonásobne prevyšovalo obvyklú jednorazovú dávku tejto látky. Podľa množstva sa dalo dôvodne predpokladať, že materiál bol pripravený na ďalší predaj,“ uzatvára hliadka nitrianskej mestskej polície, ktorá následne všetky potrebné záznamy odovzdala orgánom činným v trestnom konaní.

A tak sa z plánovanej chaty stal neplánovaný pobyt na policajnej stanici.

Foto: Mestská polícia v Nitre

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password