Mierny pokles nových prípadov ochorenia COVID-19 v levickej nemocnici

Nemocnica Agel Levice má neustále plné kapacity pacientov s ochorením COVID-19, no testy ukázali mierny pokles vo výskyte nových prípadov ochorenia v regióne za uplynulý týždeň.

Klesajúci trend predstavoval 15 % a nemocnica aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť 24 pacientom, ktorí sú na kyslíkových lôžkach. Stav 4 pacientov si vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie. „Títo sú všetci nezaočkovaní,“ informoval riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Štyria zamestnanci nemocnice sú pozitívni, ďalších päť je v karanténe.

Okrem urgentnej starostlivosti je v levickej nemocnici pozastavená akákoľvek plánovaná ústavná zdravotná starostlivosť a zdravotníci už podali monoklonálne protilátky takmer 90 pacientom. Protilátky sú určené pre rizikové skupiny pacientov, ktorí sú v začiatočnom štádiu.

V rámci prevencie počas uplynulého víkendu zorganizovalo očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen. „Celkovo sme za minulý týždeň podali 3000 vakcín, z toho prvou dávkou 360. Počas soboty prišlo takmer 130 záujemcov,“ dodal Belanský.

Nemocnica navýšila počet vojakov, ktorí pomáhajú zdravotníkom. Traja vojaci pôsobia v mobilnom odberovom mieste a traja vo vakcinačnom centre.

Televízia Nitrička

Forgot Password