Začiatok konca Tímu Hattas?

Bývalá viceprimátorka Nitry, Michaela Hefková, vo včerajších večerných hodinách informovala verejnosť o svojom rozhodnutí, prostredníctvom svojho facebookového profilu.

,,V službe pre druhých pôjdem svojou cestou.“ Týmito slovami začína status bývalej viceprimátorky, Michaely Hefkovej, ktorý uverejnila vo včerajších večerných hodinách na svojom facebookovom profile. V pondelok potvrdila svoje rozhodnutie, že tento mesiac odovzdá poslanecký mandát ďalšiemu členovi Tímu Hattas.

Ako informuje, do novej pozície nastúpila s plnou hlavou plánov a predsavzatí z predvolebného programu. Pracovala s vysokým nasadením vrátane večerov a víkendov.

Rozhodnutie primátora a kolegov vo vedení mesta vstúpiť do veľkej politiky, ju presvedčili o dlhšie plánovanom odchode. Nepáči sa jej fakt, že sa tak má udiať v období, keď je mesto na začiatku komplikovaného procesu konsolidácie.

Michaela Hefková, ktorá bola na úrade už dlhšiu dobu práce neschopná, je presvedčená o tom, že prvoradé má byť sústredenie sa počas prvého funkčného obdobia v komunálnom prostredí predovšetkým na mesto Nitra. ,,Bez ohľadu na to, či je politická preferencia primátora a jeho kolegov vo veľkej politike hodnotovo pozitívna, nedokážem sa vzdať presvedčenia, že počas prvého funkčného obdobia v komunálnom prostredí je prvoradé upratať si ,,vo vlastnom dome“ a nie sedieť ,,na dvoch stoličkách“. Najmä keď lobbing za samosprávu bude primárne úlohou Únie miest a obcí Slovenska, a nie poslaneckého mandátu v NRSR,“ hovorí znepokojená Hefková.

Primátor mesta Marek Hattas jej oznámenie o vzdaní sa mandátu viceprimátorky prijal bez námietok. Prekvapením pre ňu bolo, že bola konfrontovaná s veľkým naliehaním, aby sa vzdala aj poslaneckého mandátu. Podlomené zdravie a naliehanie na jej osobu ju presvedčili, že jej cesta ako poslankyne v Tíme Hattas skončila.

Na záver svojho statusu sa všetkým poďakovala za pochopenie a dobrú spoluprácu. ,,Ďakujem všetkým voličom a podporovateľom za pochopenie, vedúcim odborov a referentom mestského úradu za dobrú spoluprácu a mojim priateľom za podporujúcu pozitívnu energiu. Aj napriek mnohým nezhodám prajem kolegom úspechy pre mesto a veľa správnych rozhodnutí. Moja ďalšia cesta zatiaľ nemá konkrétne kontúry, no verím, že bude stále mať pridanú spoločenskú hodnotu,“ uzatvára Michaela Hefková.

Pod spomínaným statusom jej ľudia v komentároch vyjadrili veľkú podporu. Niektorí nesúhlasia s rozhodnutím, ale rešpektujú ho. Zdravie je predsa prvoradé.

O tom, aké transparentné je mesto Nitra vám prinesieme informácie v článku, ktorý aktuálne pripravujeme.

Marko Mikulášik

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password