MHD v Nitre od budúceho týždňa rozšíri premávku

Hygienické opatrenia zostávajú v platnosti.

Zdroj foto: archív NH

Mestská hromadná doprava reaguje na vývoj situácie s koronavírusom zmenou autobusovej premávky. Pokiaľ ide o pracovné dni, ruší sa doterajšia obmedzená premávka podľa sobotných cestovných poriadkov. Počas pracovných dní budú linky premávať ako v pracovný deň počas škoských prázdnin. Odchody autobusov v cestovných poriadkoch na zastávkach sledujte v strednom stĺpci.

„Pri prehliadaní cestovných poriadkov na našich stránkach sa riaďte stĺpcom pracovné dni, školské prázdniny,“ uvádza portál imhd.sk.

K znovuzavedeniu cestovných poriadkov pre dni školského vyučovania sa pristúpi až po obnovení vyučovania na školách.Počas sobôt, nedieľ a sviatkov linky neboli obmedzené, preto budú premávať bez zmeny. Sezónna linka C35 zatiaľ ešte obnovená nebude. Naďalej však platia hygienické a bezpečnostné pravidlá.

„Stále platí povinnosť nosiť rúško a nekúpite si tiež cestovný lístok v hotovosti u vodiča, namiesto toho môžete použiť čipovú kartu alebo kúpu lístka cez esemesku,“  potvrdil vedúci odboru komunikácie a propagácie MsÚ a hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Rovnako stále platí zastavovanie na všetkých zastávkach danej linky autobusu a centrálne otvorenie všetkých dverí bez použitia príslušného tlačidla, či dezinfekcia priestorov autobusov zo strany dopravcu. Zmeny v dopravu budú platiť od pondelka 4. mája 2020.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password