MHD posilňuje linky 6 a 11. Posilnenie spojov by potrebovali viaceré linky

Poslanci evidujú žiadosti verejnosti na posilnenie niektorých liniek autobusovej dopravy. Na pripomienkach obyvateľov sa bude pracovať naďalej.

Od 1. apríla 2022 nastanú v grafikone nitrianskej autobusovej dopravy zmeny – na linkách 6 a 11 budú posilnené spoje. Zmena vychádza z požiadaviek verejnosti. „Jedným z hlavných dôvodov zmeny grafikonu je nárast počtu obyvateľov v lokalitách Párovské Háje a oblasť Vašinovej ulice,“ uvádza magistrát. Poslankyňa Králová v súvislosti s Párovskými Hájmi spomínala najmä deti, ktoré musia často dlho čakať na ďalší spoj, alebo ísť popri frekventovanej ceste.

Počas dopravnej špičky, teda v pracovných dňoch od 6. do 8. hodiny a neskôr od 13. do 17. hodiny, bude linka 11 premávať každých 30 minút, namiesto pôvodných 60 minút. Na linke 6 pribudnú zachádzky troch spojov na trase z centra pre dovoz školákov po skončení vyučovania.

„Obyvatelia Párovských Hájov nás urgovali niekoľko rokov a som veľmi rád, že tento návrh sa dostal na mestské zastupiteľstvo,“ vyslovil poslanec Ladislav Turba, podľa ktorého nebol grafikon Párovských Hájov v pracovných dňoch upravovaný 10 rokov, pričom počet obyvateľov sa v tejto časti Nitry zvýšil trojnásobne.

Niektorých poslancov predloženie návrhu v tomto čase prekvapilo. Okrem toho evidujú žiadosti verejnosti o posilnenie viacerých spojov.

„Nemám osobný problém za to zahlasovať, no bolo povedané, že harmonogram sa bude prepracovávať v druhom kvartáli tohto roka. A teraz som prekvapený,“ poznamenal poslanec Miloslav Hatala. „Vážená komisia dopravy, bolo dobrým zvykom, že boli vyzvané všetky výbory mestskej časti, aby sa vyjadrili k novoupravovaným veciam, zrazu sa to neudeje,“ vyhlásil poslanec Varga, ktorý eviduje požiadavky na zmeny v doprave do Dražoviec a zároveň s potrebou posilnenia spomínaných liniek súhlasí.

Napriek čiastočnému prejaveniu nespokojnosti s kúskovaním zmien v autobusovej doprave mestský parlament napokon úpravu grafikonu liniek 6 a 11 schválil.

„Na pripomienkach obyvateľov ku grafikonu mestskej hromadnej dopravy budeme pracovať aj ďalej. V najbližšom mestskom zastupiteľstve budú poslankyne a poslanci rokovať o doplnení liniek do Dražoviec a do Priemyselného parku – Sever,“ dodala radnica v ozname na sociálnej sieti.

foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password