Mestský úrad v Nitre získal novú posilu

Od júla má Nitra po rokoch nového dopravného inžiniera.

Mestský úrad v Nitre má od júla novú posilu – dopravného inžiniera. Je ním Matúš Maruniak, ktorý zvíťazil vo výberovom konaní. Výberové konanie sa konalo už po druhý raz, pretože prvé žiadaného víťaza neprinieslo. Matúš Maruniak je absolventom študijného programu cestná doprava.

Dopravní inžinieri sú na trhu práce veľmi žiadaní.  „Je to úzkoprofilová profesia. V Nitre sú dopravní inžinieri dvaja, z toho jeden má cez sedemdesiat rokov a druhý je nenormálne vyťažený. My sme radi, že tu máme človeka, ktorý vie projektovať a ovláda špecializované dopravné programy. Našou prioritou je mať tu absolventa z tejto školy – bytostne ho potrebujeme,“ uviedol hlavný architekt Nitry Viktor Šabík, ktorý je zároveň aj Maruniakovým šéfom.

,,Nový dopravný inžinier na úrade pracuje spolu referentom dopravného urbanizmu a inžinieringu. Ten však odchádza o rok do dôchodku, dovtedy svoje skúsenosti odovzdá pánovi Maruniakovi,“ uvádza Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Šabík, hlavný architekt, hovorí, že mesto ešte vypíše ďalšie výberové konanie na dopravného inžiniera. ,,Je teda možné, že pán Maruniak nebude pôsobiť ako hlavný dopravný inžinier, ale mohol by pôsobiť ako „dvojka“ v dopravnom inžinieringu na Mestskom úrade, “ dodáva Holúbek.

Maruniak je prvým absolventom fakulty dopravy a spojov, ktorý pracuje na nitrianskom mestskom úrade. Školu ukončil s červeným diplomom.

foto: Roman Oravec

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password