Mesto Nitra sa pripojilo k dobročinnej akcii Giving Tuesday

O Black Friday ste už určite počuli, poznáte aj Giving Tuesday? Dobročinná akcia pomôže ľuďom v núdzi.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Ide o akýsi sviatok štedrosti, dobrých skutkov a šírenia dobra. Nasleduje po nákupných akciách Black Friday a Cyber Monday, ktoré sa na Slovensko dostali z USA. Giving Tuesday sa tento rok konal 30. novembra a k dobročinnej akcii sa pripojili aj zamestnanci Mestského úradu v Nitre.

„V Nitre sa v spolupráci s Nadáciou Pontis rozhodli zapojiť na úrovni celej samosprávy – teda nielen mestský úrad, ale aj všetky mestské organizácie,“ hovorí Lenka Mareková z nitrianskej radnice.

Myšlienka Giving Friday ako opak Black Friday sa od začiatku páčila aj primátorovi Nitry Marekovi Hattasovi. Akcia podľa jeho slov podporuje nezištné pomáhanie a obdarovanie tých, ktorí sa potešia aj z maličkostí akými sú napríklad trvanlivé potraviny či staršie oblečenie: „Presne to sú veci, ktoré kolegovia na úrade v rámci zbierky priniesli a dnes, presne na Giving Tuesday, putujú do našich útulkov pre ľudí v núdzi“.

Aj Ponitrianske múzeum sa zapojilo zbierkou trvanlivých potravín a drogérie, no zhromaždili tieý teplé oblečenie, ako sú šále, čiapky, osušky, plachty, ponožky a teplé deky.

„Zozbierané trvanlivé potraviny, drogéria, teplé veci a deky poputujú do Útulku pre jednotlivcov na Krčméryho a do Útulku pre bezdomovcov na Štúrovej,“ doplnila Lenka Mareková.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password