Mestský kúpeľ je opäť otvorený pre verejnosť

Mesto Nitra hlási skvelú správu pre všetkých nadšencov vodného športu. Pripraviť sa však treba na rôzne opatrenia. Boli sme sa na ne pozrieť aj my.

Podľa slov hovorcu mesta Nitry Tomáša Holúbeka: „Mesto získalo súhlas od hygienikov, ktorí v špecializovaných laboratóriách robili testy zo vzoriek vody.“

Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR naďalej uplatňujú určité obmedzenia:

  • maximálny počet zákazníkov v mestskom kúpeli je 43 z toho – 24 mužov a 19 žien (podľa kapacity šatní),
  • pri vstupe do priestorov je potrebné použiť dezinfekciu na ruky a umožniť bezkontaktné odmeranie telesnej teploty. Do kúpeľa nemôže vojsť nikto, kto bude mať teplotu vyššiu ako 37, 2 °C,
  • návštevníci plavárne budú kvôli evidencii musieť poskytnúť meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu,
  • platí tiež dodržiavanie dvojmetrovej vzdialenosti. Odstup sa nevyžaduje medzi členmi jednej domácnosti,
  • zakázané je sušenie vlasov v šatniach.
plaváreň
Mestský kúpeľ

Pre tých, ktorí navštevovali aj saunu, máme zatiaľ nepotešujúcu správu. Vzhľadom na obmedzený počet ľudí vzťahujúci sa na metre štvorcové, ju mesto ponecháva zatvorenú. „Požiadavky hygienikov totiž umožňujú jednu osobu na 10 metrov štvorcových. Sauna má 12 metrov štvorcových, teoreticky by v nej teda mohol byť iba jediný návštevník. Preto ju zatiaľ nechávame zatvorenú,“ odkazuje Tomáš Holúbek.

Spokojnosť ľudí sa aj napriek zatvorenej saune nedala prehliadnuť. Jeden z oslovených na otázku, či sa tešil na znovuotvorenie Metského kúpeľa, bez zaváhania odpovedal: „Určite áno, nevedel som sa dočkať, tešil som sa ako malé decko. Ja som bol zvyknutý chodiť plávať, mám permanentku, chodím pravidelne, pre mňa je to lepšie ako žiadna plaváreň.”

Nitra

Iná návštevníčka svoje nadšenie taktiež nezaprela, no podotkla, že niektoré opatrenia ju zaskočili: „Je úplne perfektné, že sa plaváreň znova sprístupnila aj pre verejnosť, ľudia vo vnútri sú úplne nadšení, myslím si, že sa tam cítime všetci ako ryby vo vode. Je to super. Je však pravda, že s mokrými vlasmi sa ťažko chodí po vonku. Jedine toto je dosť nepríjemné, hlavne pre starších ľudí, ale dá sa na všetko zvyknúť,“ dodáva obyvateľka Nitry.

Ďalšie vyjadrenie si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Viac informácií na kameru nám poskytla aj plavčíčka Mestského kúpeľa.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password