Mestskí policajti riešili viacero oznamov o útočiacich psoch. Čivava útok neprežila

Nitrianski mestskí policajti v poslednom čase riešili viacero prípadov, v ktorých boli hlavnými aktérmi domáci miláčikovia.

Jeden z nich bol hlásený na Murániho ulici na Klokočine. Väčší pes, podľa oznamu bez dozoru, zaútočil na menšieho francúzskeho buldočka. „Krátkym objasňovaním príslušníci zistili telefónny kontakt na držiteľa útočiaceho psa, ktorým bol miestny muž vo veku dvadsaťdeväť rokov. Ten sa po telefonickom kontaktovaní s operačným príslušníkom na výzvu dostavil späť na miesto k zasahujúcej hliadke,“ uvádza Mestská polícia v Nitre.

Majiteľ väčšieho psa sa oznamovateľke ospravedlnil, predložil potvrdenie o očkovaní svojho psa a sľúbil, že uhradí náklady spojené s ošetrením zraneného psa u veterinára. Záležitosť bola doriešená v blokovom konaní.

Ďalší prípad mal smutný záver. Čivava útok neprežila. Adopotovaný staford zrejme nový domov nenašiel

foto ilustračná: pixabay.com

Napadnutie psa bolo hlásené aj na Benickej ulici. Podľa informácií od polície bola čivava napadnutá americkým stafordširským teriérom. „Vyslaných mestských policajtov na mieste čakali oznamovatelia, ktorí na rukách držali malého skrvaveného psíka rasy čivava bez známok života. Majiteľ staforda, muž z Nitry vo veku tridsať rokov, príslušníkom uviedol, že psa si bol prevziať pred tromi dňami z útulku v Žiari nad Hronom a po tomto incidente so smrteľnými následkami sa ho rozhodol vrátiť späť,“ vysvetľuje mestská polícia. Muž na mieste zaplatil blokovú pokutu. Oznamovatelia neboli zároveň majiteľmi čivavy, o závere incidentu majiteľku informovali policajti. Vysvetlili jej tiež, aké sú jej možnosti v prípade vymáhania spôsobenej škody.

V ďalšom prípade mestskí policajti pomáhali hliadke Policajného zboru SR (PZ SR) pri hľadaní pitbulla, ktorý podľa oznamovateľa na Štefánikovej napadol a usmrtil jeho psa.

„Príslušníci mestskej polície preto skontrolovali širšie okolie a približne po dvadsiatich minútach na Župnom námestí zistili pobehujúceho psa bez majiteľa, ktorý podľa popisu mohol byť ten, ktorý ušiel z miesta napadnutia na Štefánikovej triede,“ opísali policajti. Psa sa im podarilo bez zranení odchytiť. Hliadka PZ SR po príchode potvrdila, že ide o hľadaného pitbulla, ktorého stratu medzičasom hlásil jeho majiteľ na útvare mestskej polície, ktorá mu vysvetlila, čo spôsobil jeho pes na úteku a kde sa môže skontaktovať s hliadkou policajného zboru, ktorá si vec prevzala na objasnenie a doriešenie.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password