Mestské úrady budú nápomocné pri registrácii na očkovanie proti Covidu

Samosprávy začínajú ponúkať pomoc pri online registrácii na očkovanie. Je určená pre tých, ktorí sa nevedia, či nemôžu zaregistrovať sami.

foto ilustračná (pixabay.com)

Takzvaná virtuálna čakáreň je v súčasnosti otvorená pre občanov vo veku od 55 rokov a pre špeciálne skupiny. Tí, ktorí sa z určitých dôvodov nevedia zaregistrovať online alebo nemajú vo svojom okolí človeka, ktorý by im v tejto veci pomohol, môžu kontaktovať zamestnancov mestských úradov.

Informovali o tom mestá Nové Zámky a Komárno.

„Žiadosť o pomoc pri registrácii môžu oznámiť (v pracovných dňoch od 7:30 do 17. hodiny) na centrálnej telefónnej linke (035-28 51 205), kde zamestnanci mestského úradu zaevidujú ich údaje a poskytnú podrobné informácie,“ približuje postup Mestský úrad v Komárne. Úrad pomôže aj pri kontaktovaní záujemcov o očkovanie, ak nemajú mobilný telefón alebo emailovú adresu. „Po telefonickej prihláške kontaktujú dotyčné osoby zamestnanci sociálneho oddelenia. Ak je dotyčná osoba imobilná, navštívia ju doma,“ dopĺňa komárňanská radnica.

V prípade potreby môžu klienti úrad požiadať o sociálny taxík, ktorý ich dopraví na očkovanie. V odôvodnených prípadoch zabezpečí úrad aj sprievod.

Pomoc pri registrácii ponúka aj mesto Nové Zámky. Záujemocovia o očkovanie môžu úrad kontaktovať počas pracovných dní v čase od 800 h do 16.00 h na čísle 0908 177 744 alebo emaile: jana.krajci@novezamky.sk. Služba je určená pre seniorov, osamelých ľudí a ľudí v núdzi, ktorí nemajú prístup k internetu.

Televízia Nitrička

Forgot Password